Rezultate te kerkimit per termin: +Abdullah +Gyl

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.676Z

Obama dhe Gyl diskutuan për Afganistanin

 Presidenti amerikan, Barak Obama ka zhvilluar një bisedë telefonike për një varg çështjesh, përfshirë edhe Afganistanin, me presidentin e Turqisë, Abdullah Gyl. Njoftimin e ka bërë Shtëpia e Bardhë pas debateve në vend për rritjen e numrit të përfaqësuesve ushtarakë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.291Z

Aksidenti në detin Adriatik, Topi ngushëllon Gyl

Presidenti, Topi i ka dërguar një mesazh ngushëllimi dhe solidariteti Presidentit të Turqisë, Abdullah Gyl, në të cilin shprehen ngushëllimet më të sinqerta për humbjen e jetës së 26 ushtarëve nga aktet terroriste dhe të qytetarëve turq në tragjedinë e ditës së sotme në detin Ad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.993Z

Edhe Sejdiu ngushëllon Gyl

Prishtinë, 8 mars, NOA Edhe presidenti kosovar, Fatmir Sejdiu, njësoj si homologu i tij shqiptar Bamir Topi, ngushëlloi sot presidentin e Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl, të cilit i shprehu keqardhjen e thellë për viktimat e tërmetit tragjik në provincën lindore Elazig. Në emër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.686Z

Presidenti Gyl: Shqipëria, aleate strategjike e Turqisë në Ballkan

20-03-2013 / Gazeta 55 Në një ceremoni organizuar të hënën në sallën e pritjes së pallatit presidencial “Çankaya”, Ambasadori i ri i Shqipërisë në Turqi, Zoti Genç Muçaj i dorëzoi Presidentit Abdullah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.909Z

Presidenti Sejdiu ngushëlloi presidentin Gyl

Presidenti Fatmir Sejdiu, i dërgoi një telegram ngushëllimi presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl, të cilit i shprehu keqardhjen e thellë për viktimat e tërmetit tragjik në provincën lindore Elazig. "Në emër të popullit dhe të institucioneve të Republikës së Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.420Z

Presidenti Topi sot në Turqi me ftesë të homologut Gyl

Presidenti Topi udhëton sot drejt Turqisë për një vizitë zyrtare me ftesë të homologut turk Abdulla Gyl. Në axhendën e takimeve përfshihen pritjet nga krerët e lartë të shtetit turk dhe takimet me biznesmenë turq dhe shqiptarë. TIRANE- Presidenti i vendit tonë Topi do të vizito

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.180Z

Gjermani, presidenti turk Gyl anulon fjalimin në universitet

Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl, i cili ndodhet për vizitë katërditore në Gjermani, ka anuluar fjalimin në njërin nga universitetet e Berlinit, pas një alarmi për kërcënim me bombë. Policia evakuoi sallën në Universitetin Hu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama