Rezultate te kerkimit per termin: +Abdullah +Gyl

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.993Z

Edhe Sejdiu ngushëllon Gyl

Prishtinë, 8 mars, NOA Edhe presidenti kosovar, Fatmir Sejdiu, njësoj si homologu i tij shqiptar Bamir Topi, ngushëlloi sot presidentin e Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl, të cilit i shprehu keqardhjen e thellë për viktimat e tërmetit tragjik në provincën lindore Elazig. Në emër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.686Z

Presidenti Gyl: Shqipëria, aleate strategjike e Turqisë në Ballkan

20-03-2013 / Gazeta 55 Në një ceremoni organizuar të hënën në sallën e pritjes së pallatit presidencial “Çankaya”, Ambasadori i ri i Shqipërisë në Turqi, Zoti Genç Muçaj i dorëzoi Presidentit Abdullah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.909Z

Presidenti Sejdiu ngushëlloi presidentin Gyl

Presidenti Fatmir Sejdiu, i dërgoi një telegram ngushëllimi presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl, të cilit i shprehu keqardhjen e thellë për viktimat e tërmetit tragjik në provincën lindore Elazig. "Në emër të popullit dhe të institucioneve të Republikës së Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.420Z

Presidenti Topi sot në Turqi me ftesë të homologut Gyl

Presidenti Topi udhëton sot drejt Turqisë për një vizitë zyrtare me ftesë të homologut turk Abdulla Gyl. Në axhendën e takimeve përfshihen pritjet nga krerët e lartë të shtetit turk dhe takimet me biznesmenë turq dhe shqiptarë. TIRANE- Presidenti i vendit tonë Topi do të vizito

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.180Z

Gjermani, presidenti turk Gyl anulon fjalimin në universitet

Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl, i cili ndodhet për vizitë katërditore në Gjermani, ka anuluar fjalimin në njërin nga universitetet e Berlinit, pas një alarmi për kërcënim me bombë. Policia evakuoi sallën në Universitetin Hu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.905Z

Gyl viziton Shqipërinë më datat 9-10 dhjetor

Presidenti i Turqisë, Abdulla Gyl, i bëri të ditur Presidentit shqiptar, Bamir Topi, se do të vizitojë Shqipërinë në datat 9 dhe 10 dhjetor. Ky konfirmim i është bërë kreut të shtetit në një bisedë telefonike që ai ka zhvilluar dje me homologun turk. Zyra e shtypit të Presidencës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.349Z

Topi-Gyl: Marredheniet ekonomike, ne stad me te lart

Dy presidentet, Bamir Topi dhe ai turk Abdullah Gyl, u ndalen gjate dje ne takimin e tyre, tek zhvillimi i marredhenieve ekonomike. "Ne folem gjeresisht per zhvillimin e marredhenieve ekonomike midis dy vendeve. Shikuam mundesine e tyre. Tani ka mundesi akoma me te medha, sepse eshte nenshkruar marr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama