Rezultate te kerkimit per termin: +Abdullah +Gyl

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.909Z

Presidenti Sejdiu ngushëlloi presidentin Gyl

Presidenti Fatmir Sejdiu, i dërgoi një telegram ngushëllimi presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl, të cilit i shprehu keqardhjen e thellë për viktimat e tërmetit tragjik në provincën lindore Elazig. "Në emër të popullit dhe të institucioneve të Republikës së Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.420Z

Presidenti Topi sot në Turqi me ftesë të homologut Gyl

Presidenti Topi udhëton sot drejt Turqisë për një vizitë zyrtare me ftesë të homologut turk Abdulla Gyl. Në axhendën e takimeve përfshihen pritjet nga krerët e lartë të shtetit turk dhe takimet me biznesmenë turq dhe shqiptarë. TIRANE- Presidenti i vendit tonë Topi do të vizito

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.180Z

Gjermani, presidenti turk Gyl anulon fjalimin në universitet

Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl, i cili ndodhet për vizitë katërditore në Gjermani, ka anuluar fjalimin në njërin nga universitetet e Berlinit, pas një alarmi për kërcënim me bombë. Policia evakuoi sallën në Universitetin Hu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.905Z

Gyl viziton Shqipërinë më datat 9-10 dhjetor

Presidenti i Turqisë, Abdulla Gyl, i bëri të ditur Presidentit shqiptar, Bamir Topi, se do të vizitojë Shqipërinë në datat 9 dhe 10 dhjetor. Ky konfirmim i është bërë kreut të shtetit në një bisedë telefonike që ai ka zhvilluar dje me homologun turk. Zyra e shtypit të Presidencës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.349Z

Topi-Gyl: Marredheniet ekonomike, ne stad me te lart

Dy presidentet, Bamir Topi dhe ai turk Abdullah Gyl, u ndalen gjate dje ne takimin e tyre, tek zhvillimi i marredhenieve ekonomike. "Ne folem gjeresisht per zhvillimin e marredhenieve ekonomike midis dy vendeve. Shikuam mundesine e tyre. Tani ka mundesi akoma me te medha, sepse eshte nenshkruar marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.387Z

Erdogan do të ndalojë YouTube dhe Facebook që i nxorën bojën, Gyl i del kundër

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka kërcënuar hapur se do të ndalojë YouTube dhe Facebook pas zgjedhjeve vendore të 30 marsit. Kryeministri i pagabueshëm është tërbuar pas publikimit të disa përgjimeve në YouTube. Fillimisht u publikua një telefonatë mes tij dhe djalit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.627Z

Gyl mesazh ne Twitter

Me nënshkrimin e ligjit për masa të reja kontradiktorë mbi kontrollin e internetit, Presidenti turk Abdullah Gyl, sipas vezhguesve te huaj, tregoi se nuk eshte rival i Rexhep Tajip Erdoanit. Ne faqen e tij te Twitterit me 4 milione ndjekes, Gyl shprehte dite me pare

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama