Rezultate te kerkimit per termin: +Abdullah +Gyl

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.909Z

Tërmeti në Turqi, Topi ngushëllon homologun Abdullah Gyl

Presidenti Bamir Topi i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl, për viktimat e tërmetit të ndodhur ditën e sotme në Turqi. "Me hidhërim të thellë mësova për fatkeqësinë natyrore shkaktuar nga tërmeti i mëngjesit të sotëm në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.623Z

Me ftesë të Presidentit Topi, Presidenti turk Abdullah Gyl do të zhvillojë një vizitë zyrtare dyditore në vendin tonë.  

9 dhjetor 2009 Me ftesë të Presidentit të Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, ditën e enjte më 10 dhjetor 2009 mbërrin për një vizitë zyrtare dyditore në Shqipëri, Presidenti i Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl. Presidenti i Republikës do e mirëpresë homologun e tij turk përgjat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.509Z

Presidenti Topi takon Presidentin e Turqise Abdullah Gyl.

1 dhjetor 2010 Astana Kazakistan Presidenti i Republikes Prof. Dr. Bamir Topi pati sot nje takim me Presidentin e Turqise Abdullah Gyl gjate qendrimit ne Astana te Kazakistanit ku po zhvillohet Samiti i Krereve te Shteteve dhe Qeverive te OSBE-se. Gjate bisedes se zhvilluar ne nje atmosfere t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.610Z

Kryeministri Berisha pret Presidentin e Republikës së Turqisë, z. Abdullah Gyl  

Kryeministri Berisha priti sot në një takim Presidentin e Republikës së Turqisë, z. Abdullah Gyl dhe delegacionin që e shoqëronte, të përbërë nga ministra te kabinetit të tij qeveritar, një grup deputetësh etj, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë. Kryeministri Be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.881Z

Turqi, takohen Jahjaga-Gyl

“E ardhmja e të gjitha vendeve të Ballkanit është në Bashkimin Evropian dhe ato duhet ta ndihmojnë njëra tjetrën në proceset integruese”, ka thënë presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga gjatë një takimi me homologun tur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.444Z

Gyl-Abbas mbështesin të dërguarin e Obamas

Ankara - Presidenti turk Abdullah Gyl, kreu një bisedë telefonike me Kryetarin e shtetit të Palestinës, Mahmut Abasin. Gyl dhe Abbas ndanin të njëjtën pikëpamje në lidhje me faktin se zgjedhja e një përfaqësuesi të posaçëm për rajonin nga President Barak Obama, kishte hapur një drit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.649Z

Presidenti Topi dhe Presidenti turk Abdullah Gyl theksojnë vullnetin për intensifikimin e mëtejshëm të bashkëpunimit të gjithanshëm dypalësh

10 tetor 2011 Ankara, Turqi Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Teuta Topi dhe delegacioni zyrtar, nisi sot vizitën zyrtare treditore në Turqi, i ftuar nga Presidenti i Turqisë, Abdullah Gyl. Kryetari i Shtetit Shqiptar, pasi bëri homazhe në Mauzol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama