Rezultate te kerkimit per termin: +Abdullah +Gyl

Total: 485
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.349Z

Topi-Gyl: Marredheniet ekonomike, ne stad me te lart

Dy presidentet, Bamir Topi dhe ai turk Abdullah Gyl, u ndalen gjate dje ne takimin e tyre, tek zhvillimi i marredhenieve ekonomike. "Ne folem gjeresisht per zhvillimin e marredhenieve ekonomike midis dy vendeve. Shikuam mundesine e tyre. Tani ka mundesi akoma me te medha, sepse eshte nenshkruar marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.387Z

Erdogan do të ndalojë YouTube dhe Facebook që i nxorën bojën, Gyl i del kundër

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka kërcënuar hapur se do të ndalojë YouTube dhe Facebook pas zgjedhjeve vendore të 30 marsit. Kryeministri i pagabueshëm është tërbuar pas publikimit të disa përgjimeve në YouTube. Fillimisht u publikua një telefonatë mes tij dhe djalit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.627Z

Gyl mesazh ne Twitter

Me nënshkrimin e ligjit për masa të reja kontradiktorë mbi kontrollin e internetit, Presidenti turk Abdullah Gyl, sipas vezhguesve te huaj, tregoi se nuk eshte rival i Rexhep Tajip Erdoanit. Ne faqen e tij te Twitterit me 4 milione ndjekes, Gyl shprehte dite me pare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.604Z

Gyl: “ Turqia ka lidhje të fuqishme me Kosovën”

BEOGRAD-“Vendimi i Ankarasë për njohje të pavarësisë së Kosovës nuk duhet të jetë pengesë për zhvillimin e bashkëpunimit strategjik mes Turqisë dhe Serbisë, ka deklaruar presidenti Abdullah Gyl për të përditshmen “Danas” një ditë para se të vizitojë Beogradin.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.400Z

Presidenti Topi ngushëllon homologun Gyl

Presidenti Bamir Topi ngushëlloi dje homologun turk për viktimat e përmbytjeve në Turqi. Kreu i shtetit shqiptar i ka dërguar një mesazh ngushëllimi Presidentit të Republikës së Turqisë, Abdullah Gyl. Në mesazhin e Presidentit Topi citohet se "mësova me keqardhje mbi dëmet e mëdha në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.655Z

Gyl: Shqipëria është aleatja jonë në Ballkan

Presidenti Topi dhe homologu Gyl gjatë konferencës për shtyp Presidenti Bamir Topi nis vizitën treditore në Turqi, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij dhe një delegacion zyrtar. Fillimisht, kreu i shtetit bëri homazhe në Mauzoleun e Ataturkut, ku vendosi një kurorë në shenjë respekti d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.814Z

Gyl: Fjalimi i Asadit nuk mjafton

Presidenti turk, Abdullah Gyl tha se fjalimi për reformat te presidentit sirian, Bashar al-Assad nuk “ishte i mjaftueshëm” duke shtuar se Asadi duhet të transformojë Sirinë në një sistem shumë-partiak. Presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad ka p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama