Rezultate te kerkimit per termin: +Ads

Total: 3518
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.640Z

Amerikë, Google zgjidhet fjala e dhjetëvjeçarit

Zgjedhja Fjala që është përsëritur më shumë se gjithë të tjerat në këtë dekadë është “Google” fjala e dhjetëvjeçarit. Verdikti është dhënë nga “American Dialect Society” (ADS), gjatë kongresit të përvitshëm të organizatës të mbajtur në një hotel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.604Z

Amerikë, “Google"zgjidhet fjala e dhjetëvjçarit

Zgjedhja Fjala që është përsëritur më shumë se gjithë të tjerat në këtë dekadë është “Google” fjala e dhjetëvjeçarit. Verdikti është dhënë nga “American Dialect Society” (ADS), gjatë kongresit të përvitshëm të organizatës të mbajtur në një hotel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.425Z

Qyteti i Elbasanit lëkundet nga tërmeti, vetëm dëme materiale

Një tërmet me fuqi 3.4 magnitudë ka goditur qytetin e Elbasanit mbrëmjen e së shtunës. Epiqendra e lëvizjes sizmike mësohet se ka qenë 2 km të pjesës veriore të qytetit rreth orës 20:35. Deri tani nuk raportohet për të lënduar, por vetëm për dëme material në lagjen "Kala"

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.286Z

Sherr me grushte mes dy vajzave në Tiranë

Sherr mes vajzash në Tiranë, që përfunduan në dyert e policisë dhe për njërën prej tyre nisin hetimet nga prokuroria. Një 19-vjeçare është zënë me një tjetër vajzë më të madhe në moshë duke e gjuajtur edhe me grusht. Mësohet se shkaqet kanë të bëjnë me motive banal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.507Z

Tentativa për grabitjen e biznesmenit, Policia shoqëron 10 të dyshuar

Janë shoqëruar rreth 10 persona në Polici për tentativën e grabitjes së banesës së biznesmenit në qytetin e Shkodrës, Sabah Rrashketa. Të shoqëruarit pasi janë marrë në pyetje janë lënë të lirë nga autoritetet policore. Ndërkohë, Policia po vijon punën për identifikimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.078Z

Aksidentohet furgoni me nxënës shkolle, plagosen 4 prej tyre

Një furgon që transportonte nxënës është përplasur me një fuoristradë në aksin Pukë-Qelëz, e për pasojë katër prej tyre janë plagosur. Burimet zyrtare thanë se nxënësit janë dërguar në spital për të marrë ndihmën mjekësore, ndërkohë që janë jashtë rrezikut për je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.293Z

Arrestohet shqiptaro-francezi i kërkuar për drogë e prostitucion

Një shqiptaro-francez i cili ishte në kërkim nga drejtësia italiane për drogë dhe prostitucion, është arrestuar në Tiranë. Burimet zyrtare policore kanë konfirmuar se 31-vjeçari u ndalua dje rreth orës 16:00. Tani pritet ekstradimi i tij në Itali. Gjykata e Firences ka lëshuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama