Rezultate te kerkimit per termin: +Afrik

Total: 3009
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.383Z

Ebola tremb Marokun: Shtyni Kupën e Afrikës!

Ebola fut në panik edhe futbollin. Epidemia vdekjeprurëse që ka përfshirë kontinentin afrikan, ka bërë që qeveria marokene t’i paraqesë Konfederatës Afrikane të Futbollit kërkesën për shtyrjen e Kupës së Afrikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.568Z

Franca ndërhyn në Afrikën Qendrore

Franca urdhëroi ndërhyrjen e menjëhershme në Republikën e Afrikës Qendrore me mision mbrojtjen e civilëve. Vetë presidenti francez, Francois Hollande deklaroi se një kontigjent prej 650 trupash do të ndërhyjnë menjëherë në z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.304Z

Ministri Hoxhaj në Afrikë

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, pas Greqisë, ka filluar një vizitë në disa shtete të Afrikës. Ai do të qëndroj në disa shtete, të cilat ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, në përpjekje p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.427Z

16 fakte të pabesueshme për Afrikën!

Ndërsa suksesi ekonomik i Afrikës është tronditës, pasojat e tij arrijnë përtej kësaj. Ka një zhvillim të paimagjinueshëm në këtë kontinent, që lidhet me rritjen ekonomike dhe rilindjen kulturore. Transformimi i këtij ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.502Z

Ndërron jetë Nelson Mandela, ish-presidenti i Afrikës së Jugut

Ndahet nga jeta ish-presidenti i parë me ngjyrë në Afrikën Jugore dhe ikona kundër aparteidit, Nelson Mandela, në moshën 95 vjeçare. Lajmi u bë i ditur nga presidenti aktual i Afrikës së Jugut, Jacob Zuma. Mandela ka udhëhequr tranzicioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.027Z

Afrikë, vriten 20 mijë elefantë për shkak të fildishit

AFRIKE-Rregullatorët ndërkombëtar të kafshëve të egra kanë thënë se mbi 20 mijë elefantë janë vrarë vitin e kaluar në Afrikë me qëllim, marrjen e fildishit. Një raport i 13 qershorit të hartuar nga Konventa e T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.267Z

Obama, SHBA do të investojnë 33 miliardë dollarë në Afrikë

SHBA - Presidenti Barak Obama thotë se Shtetet e Bashkuara janë duke bërë një angazhim të madh dhe afatgjatë në Afrikë përmes investimeve të reja prej 33 miliardë dollarësh. Duke folur të martën në Forumin e Biznesit SHB

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama