Rezultate te kerkimit per termin: +Afrik

Total: 3009
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.267Z

Obama, SHBA do të investojnë 33 miliardë dollarë në Afrikë

SHBA - Presidenti Barak Obama thotë se Shtetet e Bashkuara janë duke bërë një angazhim të madh dhe afatgjatë në Afrikë përmes investimeve të reja prej 33 miliardë dollarësh. Duke folur të martën në Forumin e Biznesit SHB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.598Z

Ahmadinejad përpiqet të afrohet me Afrikën

Presidenti i Iranit, Mahumd Ahmadinejad, ka arritur në Niger – prodhuesin e katërt më të madh në botë të uraniumit. Nigeri është ndalesa e dytë e tij në Afrikën Perëndimore, pas Beninit. Ahmadinejad është duke kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.147Z

Jonathan: Boko Haram, Al-Kaida e Afrikës Perëndimore

AFRIKE-Grupi militant Boko-Haram i cili i ka rrëmbyer më shumë se 200 vajza të shkollës së mesme në Nigeri, nuk është vetëm kërcënim lokal, por është Al-Kaida e Afrikës Perëndimore, ka thënë sot presidenti nige

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.200Z

Shqiptarët në Afrikë: Kushte skandaloze

Disa ditë pas vdekjes së 41-vjeçarit, Ridvan Kate nga sëmundja e malaries, fakte të reja dalin në dritë mbi jetesën e vështirë që bëjnë shqiptarët në Guinenë Ekuatoriale. Në disa video të filmuara nëp&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.855Z

Papa në Afrikë: Atentatet, më shumë më shqetësojnë mushkonjat

Pavarësisht paralajmërimeve për rrezikun e sulmeve terroriste, Papa Françesku nuk e ka anuluar vizitën e tij në Afrikë dhe ka zbritur sot në Aeroportin e Nairobit në Kenia. Vizita e Atit të Shenjtë në Afrikë do të zgjasë de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.556Z

Mourinho në Afrikë, si ambasador

Jose Mourinho nuk e ka fort vëmendjen në Botërorin që po mbahet në Brazil. Trajneri i madh portugez po qëndron në Bregun e Fildishtë si ambasador i Kombeve të Bashkuara në Programin Botëror të Ushqimit. Mourinho si gjithmonë kontraverz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.093Z

Vdes Wang, ariu i funditpolar në Afrikë 

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Autoritet zyrtare të Kopshtit Zoologjik Johannesburg City Park kanë lajmëruar se ariu polar që besohej se ishte i fundit që jetonte në kontinentin e Afrikës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama