Rezultate te kerkimit per termin: +Afrike

Total: 679
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.279Z

Neser fillon samiti BE-Afrike

Nga Express me 27 nentor 2010 ne ora 1250 Ne kryeqytetin e Libise Tripoli me 29 dhe 30 nentor do te mblidhen rreth 80 kryetare shtetesh ne samitin e trete Afrike-BE. Krahas marredhenieve ekonomike do te diskutohet edhe politika ndaj refugjateve. Ekziston nje hendek i cuditshem ndermjet fjaleve dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.599Z

OBSH me shefe te re ne Afrike kunder Eboles

brbrOrganizata Boterore e Shendetesise ka zgjedhur drejtor te ri te zyres ne Afrike e cila eshte akuzuar per reagim jo te duhur ndaj shperthimit te Eboles ne shtetet e Afrikes Perendimorebrbr brbrShefja e re Matshidiso Moeti eshte zgjedhur nga 47 anetaret afrikane te OBSH-se dhe do te marre detyren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.644Z

Ne Afrike armatim iranian

Në zonat e përfshira në konflikte të përgjakshme në Afrike si Sudani, Republika Demokratike e Kongos dhe Bregu i Fildishte jane transportuar per vite me radhe municione pa etikete apo ambalazhim. Pas nje pune 6- vjeçare kane mundur te zbulojne ori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.288Z

Papa ne Afrike, kunder perdorimit te prezervativeve

Papa Benedikti XVI ka refuzuar te lehtesoje ndalimin qe i ben Vatikani perdorimit te prezervativeve, gjate fluturimit te tij te pare si pape ne Afrike. Ai fluturoi per ne Kamerun, ndalesa e pare e nje udhetimi qe perfshin edhe Angolen. Sipas Kombeve te Bashkuara dhe Organizates Boterore t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.679Z

Afrike e Jugut rinis gjyqi kunder Oscar Pistorius

0 Ka rinisur procesi kunder kunder Oscar Pistorius ne Pretoria atletin e akuzuar per vrasjen e te fejuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.610Z

OBSH Me pak raste te reja te infektimit me Ebola ne Afrike  

0 brbr brbrOrganizata Boterore e Shendetesise konfirmoi se epidemia e Eboles ne Afriken Perendimore e ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.028Z

Afrike e Jugut, reagime pas verdiktit për Pistorius

Afrike e Jugut - Prindërit e së ndjerës Reeva Steenkamp kanë reaguar duke thënë se “drejtësia nuk ka shërbyer” pas vendimit të së premtes të Gjykatës së Pretorias për Oscar Pistorius,  i cili u shpall jo fajtor për vrasje me paramendim. June dhe Barry  Steenkamp shpreh�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama