Rezultate te kerkimit per termin: +Afriks +Perndimore

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.706Z

Prifti, gjermanëve: Investoni në Shqipëri, ka taksa më të ulëta se Kina

Ftohet sipërmarrja gjermane për të investuar në biznesin fason Nse nj investitor i huaj krkon t investoj kapitalin e tij n nj shtet tjetr, pikspari duhet t shoh far lehtsish ofron ky vend n lidhje me taksat, krahun e puns dhe tregun. T gjitha kto mundsi favorite, ministri i Ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Diskursi Orientalist n Politikn Shqiptare t Tranzicionit

Ku punim i shkurtr do t prpiqet t jap nj prshkrim t prgjithshm t diskursit orientalist n politikn shqiptare t viteve t tranzicionit. Pas shpjegimit n nj mnyr t prgjithshme t konceptit t orientalizmit, punimi do t fokusohet n pasqyrimin e ktij koncepti n ligjrimin publik t politiks shqiptar gjat 17 v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.566Z

Iluzione dhe realitete

Disa dit m par, shtypi zviceran (Tagesanzeiger, 20 mars) njoftoi pr rastin e nj msuese t nj shkolle private t Zurich-ut, e cila duhet t lr menjher Zvicrn edhe pse msuesja sht me leje t rregullt qndrimi dhe leje pune, edhe pse shkolla q e ka punsuar dhe prindrit e fmijve q ajo edukon e kualifikojn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama