Rezultate te kerkimit per termin: +Agim +Zajmit

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.850Z

I jepet lamtumira piktorit dhe skenografit Agim Zajmi

TIRANE - Piktori dhe skenografi Agim Zajmi është përcjellë sot për në banesën e fundit. Në nder të tij, në Universitetin e Arteve u mbajtën homazhe nga familjarë e kolegë të Zajmit, i cili është konsideruar si mjeshtri i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.854Z

Homazhe ne derim te piktorit te popullit dhe skenografit te njohur Agim Zajmi

Në  hollin kryesor te Universitetit të  Arteve u mbajten homazhet në nder të piktorit të popullit dhe skenografit të shquar Agim Zajmi i cili u nda nga jeta në moshën 77 vjecare.  Bashkemoshatari Muntaz Dhrami  vlerson talentin e spikatur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.707Z

Nderron jete ne moshen 77-vjecare piktori dhe skenografi Agim Zajmi

Piktori dhe skenografi Agim Zajmi ndërroi jetë sot në Tiranë moshën 77-vjeçare. Zajmi mori një formim për artet skenike në Shën Petërburg dhe për katër dekada bashkëpunoi me regjisorë të teatrit, operës e baletit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.020Z

"Pamje nga Ura", rikthehet ne Teatrin Kombetar

Drama e suksesshme e Arthur Millerit "Pamje nga ura" rikthehet ne skenen e Teatrit Kombetar ne datat 18-20 prill. Sic komunikon zyra e shtypit te TK-se, ky ndryshim ne kalendar behet pas kerkesave te jashtezakonshme te publikut ne metropol per te ndjekur kete pjese. Kryevepra e dramaturgjise amerik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.279Z

"Filumena Marturano", nesër premiera

Në Teatrin Kombëtar në Tiranë do të mbahen sot pasdite provat gjenerale të shfaqjes "Filumena Marturano", premiera e së cilës është vendosur më 20 shkurt. Pas provave, në orën 19.00 do të mbahet edhe konferenca për shtyp, ku pritet të flasë regjisori i shfaqjes Albert Minga, i shoq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama