Rezultate te kerkimit per termin: +Agim +Zajmit

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.707Z

Nderron jete ne moshen 77-vjecare piktori dhe skenografi Agim Zajmi

Piktori dhe skenografi Agim Zajmi ndërroi jetë sot në Tiranë moshën 77-vjeçare. Zajmi mori një formim për artet skenike në Shën Petërburg dhe për katër dekada bashkëpunoi me regjisorë të teatrit, operës e baletit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.020Z

"Pamje nga Ura", rikthehet ne Teatrin Kombetar

Drama e suksesshme e Arthur Millerit "Pamje nga ura" rikthehet ne skenen e Teatrit Kombetar ne datat 18-20 prill. Sic komunikon zyra e shtypit te TK-se, ky ndryshim ne kalendar behet pas kerkesave te jashtezakonshme te publikut ne metropol per te ndjekur kete pjese. Kryevepra e dramaturgjise amerik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.279Z

"Filumena Marturano", nesër premiera

Në Teatrin Kombëtar në Tiranë do të mbahen sot pasdite provat gjenerale të shfaqjes "Filumena Marturano", premiera e së cilës është vendosur më 20 shkurt. Pas provave, në orën 19.00 do të mbahet edhe konferenca për shtyp, ku pritet të flasë regjisori i shfaqjes Albert Minga, i shoq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.468Z

“Dardharja” e Zajmit, një histori e vërtetë ngritur në art

10/01/2012  Piktori Nexhmedin Zajmi ishte si një libër arti i hapur e shëtitës. Të fuste në botën dhe magjinë e artit, duke u bërë një bashkudhëtar i këndshëm, vëzhgues i hollë i vlerave dhe bashkëbisedues i mprehtë në vlerësimet që jepte. Kujtesën e kishte të plotë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.789Z

“Përjetësia” e Anagnostit

19/01/2011  Shfaqet sot edhe “Lulëkuqet mbi mure”. Të pranishëm edhe “jetimët” e strehës së filmit dhe “Suloja”…. Java e dytë e muajit të Anagnostit në Kinemanë e Arkivit Qendror Shtetëror të Filmit do të vijojë sot me shfaqjen e dokumentarit “Përjetësi”.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama