Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencia +Kosovare

Total: 936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.125Z

Agjencia Kosovare e Inteligjencës, në pritje të kompletimit

Përfaqësuesit e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës thonë se kjo agjenci është duke funksionuar, edhe pse ende nuk është kompletuar i gjithë stafi i saj. Por, ekspertët e sigurisë pasojat e mosfunksionalizimit i konsiderojnë të mëdha. Agjencia Kosovare e Inteligjencës vazhdon ta k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.257Z

AKP Agjencia Kosovare e Politikës

Dy partnerët e koalicionit qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK), po bëjnë "luftë" rreth përbërjes së re të Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP) Mospajtimet mes dy partnerëve të koalicionit qeverisës, LDK-së dhe PDK-së,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.179Z

Agjencia antikorrupsion hap dyert pr studentt

Agjencia Kosovare Kundr Korrupsionit (AKK), n kuadr t javs s lufts kundr korrupsionit, do t hap sot dyert pr publikun. Agjencia ka njoftuar nprmes nj komunikate pr shtyp se sot m 10 dhjetor, nga ora 11, do t pres qytetar t interesuar, me fokus t veant student t Fakulteti Juridik, atij Ekonomik, t S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.530Z

Serbia: Të bllokohen mjetet kosovare të privatizimit

BEOGRAD-Serbia ka kërkuar bllokimin e 400 milionë eurove të privatizimit të ndërmarrjeve në Kosovë, ka bërë të ditur gazeta beogradase, Politika. Kjo çështje, thuhet se është ngritur nga ministri i Punëve të Jashtme Vuk Jeremic, në kuadër të bisedimeve me sekretarin e përgjithsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.790Z

Rriten shkembimet, Shqiperia e dyta per eksportet kosovare Eglantina Nasi

Shkembimet tregtare mes Shqiperise dhe Kosoves jane duke shenuar nje rritje te vazhdueshme. Kete e konfirmojne edhe te dhenat me te fundit te publikuara nga Agjencia e Statistikave te Kosoves (ASK) per muajin janar te ketij viti. Konkretisht, ato e renditin vendin tone si te dytin ne listen e destin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.936Z

Mediat kosovare Pritet doreheqja e Thacit

Refuzimi i strategjise per privatizimin e PTK-se do te jete preteksti i doreheqjes se kryeministrit te Kosoves Hashim Thaci. Keshtu kane raportuar mediat kosovare ndersa citojne burime brenda Qeverise. Deputetet kane deklaruar paraprakisht voten kunder strategjise se paraqitur nga Qeveria e cila ndo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.515Z

Serbia kërkon bllokimin e mjeteve kosovare të privatizimit

Serbia ka kërkuar bllokimin e 400 milionë eurove të privatizimit të ndërmarrjeve në Kosovë, ka bërë të ditur gazeta beogradase, Politika. Kjo çështje, thuhet se është ngritur nga ministri i Punëve të Jashtme Vuk Jerem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama