Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencia +Kosovare

Total: 936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.957Z

Maqedonia "hesht" për varrezat me viktma kosovare

Autoritetet e Maqedonisë akoma nuk i kanë kthyer përgjigje Prishtinës zyrtare, pas kërkesës së bërë lidhur me praninë e dy varrezave masive në Maqedoni, me viktima kosovare të vrara nga forcat serbe gjatë luftës së vitit 1999. Dy varrezat masive dyshohet të jenë pranë bregut të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.992Z

Shpëton mrekullisht familja kosovare të liqeni i Kukësit

Një aksident automobilistik ka vënë në rrezik jetët e një familje kosovare, e cila ishte duke udhëtuar në autostradën Kalimash-Kukës. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin e quajtur &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.044Z

Rremuja kosovare

Nga Blerim Shala Kane qene tri qellime kryesore te Misionit te Presidentit Martti Ahtisaari, Emisarit Special te Sekretarit te Pergjithshem te OKB-se, per zgjidhjen e ceshtjes se Kosoves. Se pari, Kosova te behet shtet i pavarur, ne kufijte e njohur nga Kushtetuta e vitit 1974 (duke adresuar edhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.514Z

Pack: Serbët duhet të integrohen në politikën kosovare

Prishtinë -Në përfundim të vizitës në Kosovë kryesuesja e Delegacionit të Parlamentit Evropian Doris Pak, në një konferencë të përbashkët me kryeparlamentarin Jakup Krasniqi, ka inkurajuar institucionet e Kosovës që të përkushtohen ndaj ligjeve, bashkëpunimit ekonomik dhe integrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.450Z

Shkëlzen Maliqi gjobitet nga gjykata kosovare, nuk deklaroi pasurinë si zyrtar

PRISHTINE-Këshilltari më i ri i kryeministrit Edi Rama për cështjet e rajonit është një emër i përfolur gjerë në median kosovare. Jo vetëm për publicistikën që shkruan, por dhe në sajë të një vendimi gjyka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.864Z

Vonesat e paarsyeshme të inteligjencës kosovare

Prishtinë-Agjencia Kosovare e Inteligjencës vazhdon të jetë jofunksionale tërësisht, pasi që ende s'është kompletuar hierarkia udhëheqëse e saj. Përfaqësuesit e partive opozitare dhe ekspertët e sigurisë thonë se kjo vonesë do t’i kushtojë vendit. Eksperti për çështje të sigu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.408Z

Policia e Kosovës firmos marrëveshje me Agjencinë kosovare të Inteligjencës

Prishtinë, 1 shtator, NOA - Policia e Kosovës dhe Agjencia e Kosovës për Inteligjencë kanë nënshkruar një marrëveshje bashkëpunimi mes tyre, e cila nënkupton interesimin e tyre për bashkëpunim me të thelluar në fushën e zbatimit të ligjit dhe sigurisë në vend. Marrëveshja në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama