Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencia +Kosovare

Total: 936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.790Z

Rriten shkembimet, Shqiperia e dyta per eksportet kosovare Eglantina Nasi

Shkembimet tregtare mes Shqiperise dhe Kosoves jane duke shenuar nje rritje te vazhdueshme. Kete e konfirmojne edhe te dhenat me te fundit te publikuara nga Agjencia e Statistikave te Kosoves (ASK) per muajin janar te ketij viti. Konkretisht, ato e renditin vendin tone si te dytin ne listen e destin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.936Z

Mediat kosovare Pritet doreheqja e Thacit

Refuzimi i strategjise per privatizimin e PTK-se do te jete preteksti i doreheqjes se kryeministrit te Kosoves Hashim Thaci. Keshtu kane raportuar mediat kosovare ndersa citojne burime brenda Qeverise. Deputetet kane deklaruar paraprakisht voten kunder strategjise se paraqitur nga Qeveria e cila ndo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.515Z

Serbia kërkon bllokimin e mjeteve kosovare të privatizimit

Serbia ka kërkuar bllokimin e 400 milionë eurove të privatizimit të ndërmarrjeve në Kosovë, ka bërë të ditur gazeta beogradase, Politika. Kjo çështje, thuhet se është ngritur nga ministri i Punëve të Jashtme Vuk Jerem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.257Z

Gjashtë kompani kosovare marrin pjesë në panairin e mobilierisë Shqipëria 2016

Në panairin ndërkombëtar të mobilierisë "Shqipëria 2016", i cili u hap dje në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, po marrin pjesë edhe gjashtë kompani kosovare të përpunimit të drurit: "Gateri", "Sharra", "Lesna", "Daqa", "Koba" dhe "Hoti". Pjesëmarrjen e këtyre kompanive kosovare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.360Z

Mediat kosovare: Në veri, mercenarë rusë

Prishtinë, 1 gusht 2011, NOA – Në mesin atyre që kanë vënë bllokada në rrugët në Veri të Kosovës nuk ka vetëm pjesëtarë të strukturave paralele, të MUPit serb dhe shërbimit inteligjent të Serbisë, por edhe terroristë si dhe mercenarë të ardhur nga Rusia. Nëpër bllokada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.513Z

Serbia kërkon bllokimin e mjeteve kosovare të privatizimit

BEOGRAD-Serbia ka kërkuar bllokimin e 400 milionë eurove të privatizimit të ndërmarrjeve në Kosovë, ka bërë të ditur gazeta beogradase, Politika. Kjo çështje, thuhet se është ngritur nga ministri i Punëve të Jashtme Vu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.059Z

Egjipt 70 kosovare te bllokuar ne Kajro

Rreth 70 shqiptarë nga Kosova kanë kërkuar nga Ministria e Jashtme e vendit të tyre që t’i ndihmojë për t’u evakuar nga Egjipti, për shkak të përshkallëzimit të dhunës. Lajmin e bën të ditur agjencia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama