Rezultate te kerkimit per termin: +Agjencia +Kosovare

Total: 936
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.515Z

Serbia kërkon bllokimin e mjeteve kosovare të privatizimit

Serbia ka kërkuar bllokimin e 400 milionë eurove të privatizimit të ndërmarrjeve në Kosovë, ka bërë të ditur gazeta beogradase, Politika. Kjo çështje, thuhet se është ngritur nga ministri i Punëve të Jashtme Vuk Jerem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.257Z

Gjashtë kompani kosovare marrin pjesë në panairin e mobilierisë Shqipëria 2016

Në panairin ndërkombëtar të mobilierisë "Shqipëria 2016", i cili u hap dje në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, po marrin pjesë edhe gjashtë kompani kosovare të përpunimit të drurit: "Gateri", "Sharra", "Lesna", "Daqa", "Koba" dhe "Hoti". Pjesëmarrjen e këtyre kompanive kosovare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.360Z

Mediat kosovare: Në veri, mercenarë rusë

Prishtinë, 1 gusht 2011, NOA – Në mesin atyre që kanë vënë bllokada në rrugët në Veri të Kosovës nuk ka vetëm pjesëtarë të strukturave paralele, të MUPit serb dhe shërbimit inteligjent të Serbisë, por edhe terroristë si dhe mercenarë të ardhur nga Rusia. Nëpër bllokada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.513Z

Serbia kërkon bllokimin e mjeteve kosovare të privatizimit

BEOGRAD-Serbia ka kërkuar bllokimin e 400 milionë eurove të privatizimit të ndërmarrjeve në Kosovë, ka bërë të ditur gazeta beogradase, Politika. Kjo çështje, thuhet se është ngritur nga ministri i Punëve të Jashtme Vu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.059Z

Egjipt 70 kosovare te bllokuar ne Kajro

Rreth 70 shqiptarë nga Kosova kanë kërkuar nga Ministria e Jashtme e vendit të tyre që t’i ndihmojë për t’u evakuar nga Egjipti, për shkak të përshkallëzimit të dhunës. Lajmin e bën të ditur agjencia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.175Z

Aksidenti ne Austri, media kosovare: 6 te vdekurit, shqiptare

VJENE-Mediat kosovare deklarojnë se viktimat e aksidentit të rëndë të ndodhur mesnatën e të dielës, në autostradën A-21 afër Vienës janë shqiptarë nga Kosova.Autobusi me targa gjermane, cili po transportonte 42 pasagjerë nga Kosova në Gjermani është përplasur me dy kamionë afër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.582Z

Policia kosovare arreston pjesëtarin e SUP-it serb

Policia e Kosovës ka arrestuar një shtetas të Serbisë në pikën kufitare ‘Dheu i Bardhe’, pasi që i njëjti është zënë duke kontrabanduar dy shtetas kosovarë. Agjencia e lajemeve “Presheva jonë” ka mesuar ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama