Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmet +Ajeti

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.464Z

Tentoi të vrasë Lul Berishën, dështon seanca ndaj Ahmet Ajetit

Gjykata e Krimeve të Rënda zhvilloi seancën e radhës për Ahmet Ajetin, i dënuar për tentativën e vrasjes ndaj Lul Berishës. Ajeti është duke u rigjykuar, ndërsa sot pritej hapja e shqyrtimit gjyqësor. Por, seanca dështoi pasi, për të dytën herë, nuk është bërë i mundur njoftimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.948Z

Tentoi të vrasë Lul Berishën në 2005, ekstradohet kosovari

Lul Berisha Interpol Tirana ka ekstraduar nga Kosova, një shtetas kosovar i dënuar me 20 vjet burg për “Vrasje me paramendim”. Bëhet fjalë për Ahmet Ajetin, 35 vjeç, lindur në Lipjan/ Kosovë. Mësohet se në gusht 2005, Ajeti së bashku me një tjetër person udhëtuan drejt Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.270Z

Tentoi të vrasë Lul Berishën, rihapet çështja për Ajetin

Rihapet çështja për Ahmet Ajetin, i cili në vitin 2005 tentoi të vrasë Lulzim Berishën. Ky endim është marrë nga Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda, Tiranë. Ajeti është dënuar në  mungesë me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe u ekstradua nga Lipjani i Kosovës, në Shqipëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.613Z

Ivanovic dënohet 9 vjet burg, lirohen 4 të bashkakuzuarit

Këshilli Gjyqësor i EULEX-it në Gjykatën Themelore të Mitrovicës të enjten, ka dënuar Oliver Ivanovic-in me 9 vjet burg për krime lufte ndaj shqiptarëve gjatë dhe pas luftës në Kosovë. Ky këshill ka shpallur të pafajshëm katër të akuzuarit e tjerë, të cilit ishin të përfshir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.670Z

Jepet vendimi, i penduari Coli 10 vjet burg

17/01/2012  Banda e Durrësit, 4 burgime të përjetshme dhe 262 vjet për 12 anëtarët e grupit TIRANE- Me katër burgime të përjetshme dhe 262 vjet burg është mbyllur procesi gjyqësor ndaj 16 të pandehurve të bandës së Durrësit. Trupi gjykues, i kryesuar nga gjyqtari Guri Bra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.381Z

"Banda e Durresit" ne gjyq

Grupi i cilesuar si "Banda e Durresit", i perbere nga kundershtare te njeri-tjetri, ka te pandehur 17 persona qe akuzohen nga Prokuroria e Krimeve te Renda per trafiqe, vrasje, plagosje dhe krime te tjera. Ata jane Lulzim Berisha, Endrit Dokle, Indrit Tuallaj, Kujtim Buna, Altin Olloni, Adriatik Col

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.167Z

Dështon seanca gjyqësore për 16 të pandehurit e bandës së Durrësit

TIRANË - Në Gjykatën e Krimeve të Rënda ka dështuar edhe dje procesi në ngarkim të 16 të pandehurve të akuzuar si anëtarë të bandës së Durrësit. Shkak për dështimin e seancës janë bërë avokatët mbrojtës të të pandehurve, të cilët kanë kërkuar kohë për të paraqitur k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama