Rezultate te kerkimit per termin: +Akademise +Diplomatike

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.362Z

SHBA: Enciklopedia, pretendime neveritese

Ambasada amerikane ne Shkup ka shprehur serish qendrimin kunder te Shteteve te Bashkuara ndaj enciklopedise maqedonase. Nje perfaqesues i selise diplomatike, i cili ka preferuar te mbetet anonim, i ka cilesuar si “te neveritshme” pjeset e publikuara ne botimin e Akademise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.975Z

Haxhinasto takon Spindelegger Bashkepunim me Austrine

Ministri Haxhinasto duke vleresuar marredheniet shume te mira midis dy vendeve tona i percolli homologut austriak mirenjohjen e thelle lidhur me mbeshtetjen e Austrise per procesin e liberalizimit te vizave dhe ne vazhdim per anetaresimin ne Bashkimin Evropian.Bashkepunimi ekonomik ishte nje nga tem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.144Z

Austria mbeshtet diplomatet shqiptare

Austria eshte e gatshme te mbeshtese kualifikimin e diplomateve ne aspekte te diplomacise ekonomike. Ministri i Jashtem te Austrise z. Michael Spindelegger pohoi gjate nje takimi me homologun shqiptar Edmond Haxhinasto se eshte i gatshem per te ndihmuar nepermjet Akademise Diplomatike te Austris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.816Z

Statusi ne dhjetor i mundur

Statusi në dhjetor është i mundshëm, por në këtë periudhë të mbetur të kohës, Shqipëria duhet të tregojë që po lufton korrupsionin. Mesazhi eshte i Delegacionit te Parlamentit Europian, i kryesuar nga Eduart Kukan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.972Z

Haxhinasto-Spindelegger Austria baze e sigurt per investime dhe kualifikim diplomatesh

Berlin 12 dhjetor NOA - Gjate punimeve te konferences mbi Evropen Juglindore dhe integrimin ne BE qe u zhvillua ne Berlin Ministri Haxhinasto pati nje takim dypalesh edhe me Ministri e Jashtem te Austrise Michael Spindelegger. Ministri Haxhinasto duke vleresuar marredheniet shume te mira midis d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.451Z

Ambasadat e Turqise do te ofrojne sherbime konsullore per Shqiperine 

Takimi Shefi i diplomacise turke Ahmet Davutoglu i shprehu Berishes gatishmerine e tij Shqiperia dhe Turqia pritet te zhvillojne nje sherbim te perbashket diplomatik dhe konsullor ne ato vende ku vendi yne nuk arrin te kete perfaqesi. Ky bashkepunim i ri u be publik dje gjate takimit qe Kryeministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.460Z

Kritika diplomacise se Kosoves

Diplomacia ne Kosove eshte vene ne shenjester te kritikave per shkak te rezultateve jo shume te mira ne lobimin per njohjen e shtetit te Kosoves. Anetare te Klubit per Politike te Jashtme ne Prishtine thane se duhet shume me teper pune per te bindur vendet qe ende hezitojne ta njohin Kos

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama