Rezultate te kerkimit per termin: +Aktualisht

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.475Z

Oketa: Aktualisht, 104 mije tone municione

Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa ka bere te ditur se aktualisht ne Shqiperi ekzistojne plot 104 mije tonelata municione qe duhen eleminuar. Duke folur ne emisionin “Top Story” ne TCH, Oketa ka saktesuar se pjesa me e madhe e kesaj sasie konsiderohet e rrezikshme qe duhet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.028Z

Knaus: Kosova aktualisht s’ka perspektive evropiane

Nje jave me pare, Gjykata Nderkombetare e Drejtesise qartesoi se pavaresia nuk shkeli te drejten nderkombetare. Megjithate, Serbia ende po lufton, tash ne nivelin politik, dhe ka paraqitur rezolute ne Asamblene e Pergjithshme te OKB-se. Si e shihni situaten pas GJND-se? Mendoj se globalisht, kjo si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.023Z

Alarmi i UEFA-s: Aktualisht mund të luani vetëm jashtë!

Teodoridhis konfirmon se Shqipëria nuk ka stadium sipas standardeve Ermal Kuka Shqipëria rrezikon të luajë në transfertë edhe ndeshjet në shtëpi. Këtë e ka konfirmuar zv/sekretari i përgjithshëm i UEFA-s dhe njëkohësisht shefi i Komisionit të Federatave të këtij institucioni, Teo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.384Z

Pallatet pa hipoteke udhezimi eshte duke u diskutuar aktualisht

Udhëzimi për hipotekimin e pallateve është duke u diskutuar aktualisht mes ministrive dhe institucioneve. Ndërtuesit bëjnë me dije se akoma nuk janë vënë në dijeni të detajeve të ketij udhëzimi, ndërsa kërkojnë t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.312Z

Emrat e rrugëve në Tiranë, aktualisht 1238 të emërtuara

Tirana aktualisht ka 1238 rrugë të emërtuara. Emrat e rrugëve të kryqytetit janë emra të personaliteteve të shquara të vendit, por edhe të rajonit dhe botës. Eksperti për probleme të trashëgimisë kulturore në Bashkinë e Tiranës, Valter Gjoni, është shprehur se propozimi i emrave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.551Z

LSI: Synojmë Bashkinë e Tiranës, aktualisht është pa vizion

Tiranë, 23 Korrik, NOA Update Lëvizja Socialiste për Integrim ka si prioritet të saj në zgjedhjet e ardhshme lokale, të mund të marrë drejtimin e bashkisë më të madhe në vend, atë të Tiranës. Kështu ka theksuar ndër të tjera, në fjalën që sapo ka mbajtur në mbledhjen e K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.119Z

Drejtori i Rendit: Aktualisht në Shqipëri ka shumë pak kanabis të mbjellë

Drejtori i Drejtorisë së  Rendit në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit deklaron se aktualisht sipërfaja e mbjellë me kanabis në të gjithë vendin është në nivele shumë të ulta. I ftuar në emisionin Debati në Channel One të gazetarit Roland Qafoku, Albert Dervis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama