Rezultate te kerkimit per termin: +Aktualisht

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.605Z

Në Prishtinë aktualisht shënohet temperatura -17C (Foto)

Mbi vendin tonë po vazhdon të mbretëroj mot i ftohtë me temperatura prej – 17 gradë celsius. Mbrëmë dhe sot në vendin tonë kanë qenë temperaturat më të ulëta ku për sot ishte paralajmërua se temperaturat do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.722Z

Interesi baze i monedhes vendase eshte aktualisht 5.75 %

Blerina Hoxha Ambienti ekonomik ne vend dhe sidomos banka,t presin nje tjeter ulje te normes baze te interesit per lekun nga Banka e Shqiperise. Eksperte te ekonomise e rekomandojne kete ulje edhe per faktin e thjeshte se, inflacioni eshte nen objektivin e poshtem te Bankes se Shqiperise, prej 2 per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.491Z

Vakumi ligjor për armëmbajtjen pa leje, aktualisht nuk ka dënime me burg

Gjykata Kushtetuese ne dhjetor u mundua te rregulloje nje padrejtesi qe u behej individeve te cilet rrezikonin denimin nga  7 deri 15 vite burg  nese kapeshin  me armë  pa leje,  por pas ketij vendimi gjithshka ka hyre ne kaos ne rendin ligjor. Me rrrëzimin e një  prej paragravefe te nenit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.488Z

Njihuni me shtatë teniseret më seksi aktualisht (Foto)

Sportin e tenisit nganjëherë e bëjnë më interesant bukuroshet që njeh ky sport. Aktualisht janë disa të tillë që mahnisin me bukurinë e tyre. Dorën në zemër njëra nga to është edhe serbja Ana Ivanovic. AdPlatformZon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.233Z

"Gratë që janë aktualisht në politikë, të bëjnë një lob"

Mirëdita dhe përshëndetje! Kaluan dhe festat e 7 dhe 8 Marsit me pak bujë dhe përkushtim për nënat dhe motrat tona. Mendoj se shoqëria shqiptare ka mbetur në kornizën e sloganeve për femrat në përgjithësi dhe janë në hije shumë gra intelektuale që bëjnë edhe punë të rëndomta s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.242Z

Shtypi gjerman Serbia aktualisht nuk ka interes te kete konflikt

Ceshtja e Kosoves eshte reduktuar ne nje konflikt per Mitrovicen shkruan Michael Martens ne te perditshmen prestigjoze gjermane FRANKFURTER ALLGEMEINE ZEITUNG. Me tej ne numrin e sotem te FAZ lexojme Shpallja e pavaresise se Kosoves ka kontribuar ne nje mase te konsiderueshme ne stabilitetin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.070Z

Kadare takon Thaçin: Shqiptarët aktualisht janë të favorizuarit e fatit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim shkrimtarin Ismail Kadare, të cilin Kosova e nderoi edhe me titullin Letërsia Shqipe. Gjatë bisedës me kreun e shtetit të Kosovës, Kadare ka thënë se “shqiptarët aktualisht janë të favorizuarit e fatit”. “

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama