Rezultate te kerkimit per termin: +Alarmi

Total: 6073
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.688Z

Tiranë, fals alarmi për bombë nëshkollën e Mesme Ekonomike

TIRANË - Ka rezultuar fals alarmi për bombë në shkollën e mesme profesionale Ekonomike në Tiranë. Alarmi është dhënë rreth orës 15:00 nga një telefonatë anonime në numrin 129 të Policisë së Tiranës.Me të marrë këtë telefonatë në drejtim të shkollës profesionale që ndodhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.684Z

Tërhiqet alarmi për cunami në Paqësor

Tërhiqet alarmi për cunami në Amerikën Qendrore dhe Jugore. Ky alarm ishte dhënë sot, pas një tërmeti në bregdetin e Kosta-Rikës, që sipas Vëzhgimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara, e kishte intensitetin 7.9 shkallë. Ala

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.455Z

Alarmi, ngrohja globale rrezikon 1 miliard njerëz 

Në pesë dekadat e ardhshme rrezikohen që të përmbyten metropole të mëdha në planet Ngrohja globale dhe ndryshimet klimaterike do të jenë një kërcënim serioz për 1 miliardë persona në pesë dekadat e ardhshme. Alarmi jepet nga organizata britanike e bamirësisë, “Christian Aid&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.910Z

Alarmi, 57% e gjimnazistëve janë analfabetë

Një raport i Bankës Botërore tregon nivelin alarmant të situatës së arsimimit të adoleshentëve shqiptarë. Sipas këtij raporti, rreth 57% e gjimnazistëve në vend nuk kuptojnë asgjë nga ato që lexojnë në tekstet shkollore, raporton Shqip. Duke iu referuar raportit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.415Z

NATO në gjendje alarmi

Në NATO është rritur numri i fluturimeve për shkak të sinjaleve të alarmit vitin e kaluar, si kurrë më parë që nga koha e Luftës së Ftohtë. 780 fluturime të tilla kanë qenë të lidhura me avionët rusë. Avionët luftarakë të NATO-s kanë kryer në vitin 2016 një numër të madh f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.826Z

Rrëshqitjet, PS: Shqipëria në gjendje alarmi

Partia Socialiste tha dje se i gjithë vendi është në gjendje alarmi për shkak të rrëshqitjes së tokës nga reshjet e ditëve të fundit. Në një konferencë për shtyp në selinë rozë, deputeti, Besnik Bare akuzoi Qeverinë për mos marrjen e masave për parandalimin e erozionit. "N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.976Z

Alarmi i verdhëzës, të miturit braktisin kopshtin

Alarmi për epideminë e verdhëzës, ka sjellë mbylljen e kopshtit të fëmijëve në qytetin e Burrelit. Kështu, prej një jave, më shumë se 100 fëmijë në Burrel, nuk frekuentojnë kopshtin nr.2 në lagjen "Pjetër Budi". Alarmi për një epidemi të mundshme verdhëze aty, nisi që të pre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama