Rezultate te kerkimit per termin: +Alarmi

Total: 6073
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.617Z

Alarmi ne Prishtine, policia: Ishte fals

Rezulton i rreme alarmi per bombe ne ndertesat qeveritare dhe seline e Kuvendit ne Kosove. Zedhenesi i policise se Kosoves, Arber Beka, deklaroi se pas kontrolleve te ushtruara neper objekte nuk u gjet asnje mjet shperthyes dhe punonjesit e administrates u kthyen ne vendet e tyre te pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.688Z

Tiranë, fals alarmi për bombë nëshkollën e Mesme Ekonomike

TIRANË - Ka rezultuar fals alarmi për bombë në shkollën e mesme profesionale Ekonomike në Tiranë. Alarmi është dhënë rreth orës 15:00 nga një telefonatë anonime në numrin 129 të Policisë së Tiranës.Me të marrë këtë telefonatë në drejtim të shkollës profesionale që ndodhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.684Z

Tërhiqet alarmi për cunami në Paqësor

Tërhiqet alarmi për cunami në Amerikën Qendrore dhe Jugore. Ky alarm ishte dhënë sot, pas një tërmeti në bregdetin e Kosta-Rikës, që sipas Vëzhgimit Gjeologjik të Shteteve të Bashkuara, e kishte intensitetin 7.9 shkallë. Ala

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.455Z

Alarmi, ngrohja globale rrezikon 1 miliard njerëz 

Në pesë dekadat e ardhshme rrezikohen që të përmbyten metropole të mëdha në planet Ngrohja globale dhe ndryshimet klimaterike do të jenë një kërcënim serioz për 1 miliardë persona në pesë dekadat e ardhshme. Alarmi jepet nga organizata britanike e bamirësisë, “Christian Aid&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.910Z

Alarmi, 57% e gjimnazistëve janë analfabetë

Një raport i Bankës Botërore tregon nivelin alarmant të situatës së arsimimit të adoleshentëve shqiptarë. Sipas këtij raporti, rreth 57% e gjimnazistëve në vend nuk kuptojnë asgjë nga ato që lexojnë në tekstet shkollore, raporton Shqip. Duke iu referuar raportit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.415Z

NATO në gjendje alarmi

Në NATO është rritur numri i fluturimeve për shkak të sinjaleve të alarmit vitin e kaluar, si kurrë më parë që nga koha e Luftës së Ftohtë. 780 fluturime të tilla kanë qenë të lidhura me avionët rusë. Avionët luftarakë të NATO-s kanë kryer në vitin 2016 një numër të madh f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.826Z

Rrëshqitjet, PS: Shqipëria në gjendje alarmi

Partia Socialiste tha dje se i gjithë vendi është në gjendje alarmi për shkak të rrëshqitjes së tokës nga reshjet e ditëve të fundit. Në një konferencë për shtyp në selinë rozë, deputeti, Besnik Bare akuzoi Qeverinë për mos marrjen e masave për parandalimin e erozionit. "N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama