Rezultate te kerkimit per termin: +Albanian +Airlines

Total: 170
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.187Z

Albanian Airlines nis në fund të këtij viti

Kryeministri Edi Rama, që ndodhet për një vizitë në Turqi, pati një takim me Ilker Ayci, drejtor i Bordit të Komitetit Ekzekutiv të Turkish Airlines. Qëllimi ishte të diskutohej për projektin e përbashkët për krijimin e një linje ajrore shqiptare. Turkish Airlines është një nga kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.968Z

Konsulli sirian Yahia Farwat merr Albanian Airlines

TIRANE - Konsulli i nderit në Shqipëri i Sirisë, shtetit më të përfolur të Lindjes së Mesme, i cili zotëron i vetëm kompaninë e bllokuar ajrore Albanian Airlines pas tërheqjes së Ali Evsenit, ka shanse të zhbllokojë situatën për këtë subjekt të aviacionit civil, që ndodhet në p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.487Z

Skandali i "Albanian Airlines", zbulohet urdhri: Avioni nuk duhet të fluturonte

Avioni i shoqërisë ajrore "Albanian Airlines" që përfundoi në Bratislavë kishte urdhër që të mos udhëtonte për arsye teknike. "Ora News" disponon urdhrin e dhënë nga Drejtoria e Përgjithshme e Aviacionit Civil sipas të cilit ky avion nuk duhet të udhëtonte për s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.746Z

Spanjë, arrestohet bosi i Albanian Airlines

SPANJË- Arrestohet në Spanjë, me akuzën pastrim parash, dhënie rryshfeti dhe korrupsion pronari i kompanisë ajrore shqiptare Albanian Airlines, Ali Evsen.Sipas mediave turke, 49-vjecari Ali Evsen së bashku me një biznesmen egjiptian Hysejn Salem, një nga njerëzit më të afërt të ish-p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.751Z

Bosi i “Albanian Airlines” arrestohet në Spanjë me ndihmësin e Mubarakut

Biznesmeni turk Ali Evsen u arrestua në një vilë luksoze në periferi të Madridit, së bashku me krahun e djathtë të ish-presidentit egjiptian dhe djalin e tij. Akuzohen për pastrim parash, të cilat merreshin në Egjipt dhe përmes kompanive të Evsen, kalonin në llogaritë e Salem-it Pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.643Z

Skandali, i Albanian Airlines zbulohet urdhri që ndalonte fluturimin

Autori i Lajmit: Silvana Balliu Albanian Airlines në një raport të mëparshëm të Komisionit Evropian kishte marrë vërejtje për gjendjen në të cilën ndodheshin avionët e përdorur për fluturim nga kjo kompani. Përfaqësues të KE-së, pasi kanë parë gjendjen teknike të avionëve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.731Z

Incidenti i dytë i Albanian Airlines, avioni ulet sërish në Rinas

Brenda tre diteve eshte shenuar nje tjeter incident me nje avion te kompanise Albanian Airlines qe kete here kishte destinacion Torinon. 30 minuta pasi ishte ngritur nga pista e Aeroportit Nene Tereza, avioni me 100 pasagjere ne bord ka pesuar nje defekt. Kjo ka bere qe avioni te konsumoje te gjithe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama