Rezultate te kerkimit per termin: +Albanian +Airlines

Total: 170
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.989Z

Albanian Airlines, 15 mijë udhëtarë mbesin në ajër

Nga Emirjon Senja Hije dyshimi dhe paqartësi shoqërojnë ende vendimin për heqjen e lejes së operimit ndaj kompanisë ajrore Albanian Airlines. Nga njëra anë qëndron kompania, e cila e cilëson vendimin të padrejtë dhe të pakuptimtë vendimin, ndërsa nga ana tjetër autoritetet shqiptare,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.586Z

Qeveria: Hetime deri në fund Albanian Airlines

Aviacioni civil: Rast i paprecedentë. Ndëshkim me ligj Strukturat shtetërore shqiptare nuk e kanë kapërdirë incidentin e ndodhur me kompaninë ajrore, “Albanian Airlines”, ku një nga avionët e saj, mori “peng” 110 pasagjerë, për shkaqe ende të paqarta. Dje, gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.888Z

Albanian Airlines apelon ngrirjen e llogarive në banka

TIRANE – Tri kompanitë e prekura nga bllokimi i llogarive bankare për llogari të hetimeve ndaj biznesmenit Ali Evsen, pronar i Albanian Airlines, dërgojnë në Apel çështjen e ngrirjes së parave të tyre në banka. Shoqëritë Albanian Airlines, Elite Medica sh.p.k., Albanian Electronic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.058Z

“Albanian Airlines” së shpejtisërish në tregun shqiptar

TIRANE- “Albania Airlines” synon të rikthehet sërish në sektorin e aviacionit civil, prej nga e largoi, jo vetëm qeveria Berisha me heqjen e licensës, por edhe problemet financiare të pronarëve të mëparshëm. Tani, një grup investitorësh nga Arabia Saudite i ka hyrë punës p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.627Z

“Albanian Airlines”, kundër bllokimit të 3 mln eurove llogari

Pas arrestimit në Spanjë të presidentit të “Albanian Airlines”, Ali Evsen, e ardhmja e stafit të kësaj kompanie është në pikëpyetje. Përmes një letre të hapur për mediat, stafi i “Albanian Airlines” e konsideron jo vetëm të padrejtë, por edhe të paligjshëm vendimin e Proku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.506Z

Pasagjerët e "Albanian Airlines", gjysmë dite në tranzit

Pasagjerët e linjave të Bolonjës dhe Veronës, mbetën të bllokuar në aeroport nga pilotët që nuk vinin në aeroport TIRANE- Pasagjerët e kompanisë ajrore "Albanian Airlines", nuk kanë mundur të udhëtojnë dje në mëngjes dhe në drekë në oraret e paracaktuara, në drejtim të dest

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.727Z

Tjetër incident me avionin e "Albanian Airlines"

Tjetër incident është shënuar me avionet e kompanisë ajrore "Albanian Airlines". Një avion i kësaj kompanie i nisur nga Rinasi për në Torino pas një ore fluturim është rikthyer sërish në aeroportin "Nënë Tereza". Lajmi bëhet i ditur për "Ora News" nga drejtori i aviacionit civil Er

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama