Rezultate te kerkimit per termin: +Aleksandar +Vulin

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.063Z

Jep dorëheqjen Aleksandar Vulin

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin do të japë sot dorëheqjen. Sipas mediave serbe shkak për dorëheqjen është bërë marrëveshja e arritur në Bruksel mes dy kryeministrave Thaçi dhe Daçiç për veriun e Kosovës. Ai ka theksuar se gjatë bisedimeve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.695Z

Vulin në Kosovë

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, duke qëndruar në komunën e Leposaviqit, ka filluar vizitën e tij në veri të Kosovës, shkruajnë mediet serbe.Siç thuhet, Vulin gjatë orëve të paradites në Mitrovicë do të ketë takime me përfaqësues të serbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.898Z

Vulin viziton Kosovën

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Aleksandar Vulin, sipas mediave serbe do të vizitojë Kosovën të premten dhe të shtunën e ardhshme.Duke cituar një njoftim për media të kësaj zyre, mediat serbe thonë se Vulin gjatë vizitës së parë që nga marrja e postit të ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.206Z

Vulin edhe sot në veri

Ministri serb për Kosovën, Aleksandar Vulin viziton sot veriun e Kosovës. Ai në Mitrovicë do të vizitojë Qendrën rehabilituese për fëmijë me të meta dhe atyre do tiu shpërndajë pajisje, raportojnë mediat serbe. Në Zubin Potok Vulin do të hapë fabrikën e këmishëve “Javor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.494Z

Prokuroria e Mitrovicës pushon hetimet, Vulin nesër në Kosovë

Prokuroria e Shtetit ka tërhequr fletë-arrestin ndaj ministrit pa portofol për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin. Me këtë veprim, Prokuroria ka hapur rrugë që Vulin të jetë pjesë e delegacionit të Serbisë, i cili do të vizitojë mjedise të banuara me serbë në Kosov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.599Z

Vulin hyn në Kosovë pa leje, shkelet marrëveshja e Brukselit

Përkundër paralajmërimeve të qeverisë në Prishtinë për ndalim të hyrjes në Kosovë të ministrit serb Aleksandar Vulin, ky i fundit të enjten paradite është shëtitur në veri të Kosovës, me përcjellje të policisë së Kosovës. Qeveria e Kosovës i ka refuzuar kërkesën Vulinit, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.022Z

Vulin anullon vizitën në Kosovë

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin ka anuluar vizitën treditore në Kosovë. Sipas mediave serbe që citojnë burime nga qeveria në Beograd ende nuk dihen arsyet e anulimit të vizitës. Vetë Vulin në ditët e fundit ka thënë se autoritetet në Prishtinë ia kan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama