Rezultate te kerkimit per termin: +Aleksandar +Vulin

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.586Z

Vulin: Thaçi nuk e pyesin për negociatat

Shefi i zyrës së qeverisë serbe për Kosovën, Aleksandar Vulin, tha sot se është jo-serioze nga ana e kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi që të kundërshtoj bisedime të drejtpërdrejta me palën serbe. Vulin tha se pavarësisht qëndrimit negativ nga pala kosovare, Beogradi është pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.834Z

Vulin nervoz me Musliun, pse krahasoi Luginën me Krimea

PRESHEVË-I ashtuquajturi ministër i Zyrës për Kosovë pranë Qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin i cili hetohet për kalim ilegal të kufirit Serbi-Kosovë është bërë pak nervoz rreth një interviste të liderit të LPD-së Jonuz Musliu, ish-kreu i UÇPMB-së, aktualisht kryetar i Kuven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.530Z

Vulin kremton sot në Istog

Drejtori i Zyrës për Kosovën Aleksandar Vulin sot do të marrë pjesë në shënimin e festës kishtare apostujve të shenjtë Pjetër dhe Pavle. Liturgjia dhe festa do të mbahen në kishën e Shën Pjetri e Pavli në qendë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.555Z

Babai i Aleksandar Jabllanoviqit e shpall qytetar nderi të Leposaviqit, Aleksandar Vulinin

Kryetari i Leposaviqit e ka shpallur qytetar nderi të kësaj qyteze ministrin e punës së qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin, transmeton Indeksonline. Sipas kryetarit të Leposaviqit, Dragan Jabllanoviq, që është babai i Aleksandar Jabllanoviqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.655Z

Vulin viziton varrin e Millosheviqit

Ministri pa portofol në Qeverinë e Serbisë, i ngarkuar për Kosovën, Aleksandar Vulin, ka vizituar sot në Pozharevc varrin e Sllobodan Millosheviqit, ku ka vendosur kurora me lule. Vulin, i cili udhëheq Lëvizjen Socialiste të Serbisë, u ka thë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.193Z

Vulin: Problemet zgjidhen vetëm me dialog

Drejtori i Zyrës për Kosovën i qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin, u takua sot me shefin e misionit të OSBE-së në Serbi, Dimitrios Kipreos.Mediat serbe citojnë Vulinin të ketë thënë se vetëm në dialog e sheh mundësinë për gjetjen e zgjidhjes së qëndrueshme dhe të vazhdueshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.028Z

Vulin për 28 nëntor në Kosovë

Kryetar i Kuvendit të Serbisë Nebojsha Stefanoviç dhe ministri serb për Kosovën Aleksandar Vulin do të vizitojnë sot Kosovën. Zyrtarët serb do të bisedojnë me studentë të Fakultetit Filozofik, njofton Tanjug. Vulin dje, duke folur për Kosovën ka thënë se derisa të ekzistojë Serbia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama