Rezultate te kerkimit per termin: +Aleksandar +Vulin

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.599Z

Vulin hyn në Kosovë pa leje, shkelet marrëveshja e Brukselit

Përkundër paralajmërimeve të qeverisë në Prishtinë për ndalim të hyrjes në Kosovë të ministrit serb Aleksandar Vulin, ky i fundit të enjten paradite është shëtitur në veri të Kosovës, me përcjellje të policisë së Kosovës. Qeveria e Kosovës i ka refuzuar kërkesën Vulinit, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.022Z

Vulin anullon vizitën në Kosovë

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin ka anuluar vizitën treditore në Kosovë. Sipas mediave serbe që citojnë burime nga qeveria në Beograd ende nuk dihen arsyet e anulimit të vizitës. Vetë Vulin në ditët e fundit ka thënë se autoritetet në Prishtinë ia kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.533Z

Vulin sot në Mitrovicë, prezanton stemën e qytetit

Ministri serb pa portofol që në fakt është ministër i Serbisë për Kosovën, Aleksandar Vulin,  do të vizitojë sot Mitrovicën ku do të marrë pjesë në vendosjen e stemës së qytetit, njofton B92. Pas prezantimit të stemës së qytetit të Mitrovicës, Vulin do të mbajë një fjalim e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.788Z

Zgjedhjet, Vulin: Prishtina i trembet vendosmërisë së Serbisë

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se Prishtina është kundërshtari më i madh i daljes së serbëve në zgjedhjet lokale të Kosovës. Prishtina është dëshmuar si kundërshtari më i madh i zgjedhjeve, i integrimit të serbëve dhe i gjithë asa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.787Z

Vulin dënon sulmin ndaj EULEX-it

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka dënuar sulmin ndaj pjesëtarëve të EULEX-it në Zveçan, si pasojë e të cilit humbi jetën një pjesëtar i misionit. Ai ka thënë se autorët e tij janë armiqtë më të mëdhenj të serbëve dhe Serbisë. Çdo gjë ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.586Z

Vulin: Thaçi nuk e pyesin për negociatat

Shefi i zyrës së qeverisë serbe për Kosovën, Aleksandar Vulin, tha sot se është jo-serioze nga ana e kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi që të kundërshtoj bisedime të drejtpërdrejta me palën serbe. Vulin tha se pavarësisht qëndrimit negativ nga pala kosovare, Beogradi është pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.834Z

Vulin nervoz me Musliun, pse krahasoi Luginën me Krimea

PRESHEVË-I ashtuquajturi ministër i Zyrës për Kosovë pranë Qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin i cili hetohet për kalim ilegal të kufirit Serbi-Kosovë është bërë pak nervoz rreth një interviste të liderit të LPD-së Jonuz Musliu, ish-kreu i UÇPMB-së, aktualisht kryetar i Kuven

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama