Rezultate te kerkimit per termin: +Aleksandar +Vulin

Total: 403
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.788Z

Zgjedhjet, Vulin: Prishtina i trembet vendosmërisë së Serbisë

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se Prishtina është kundërshtari më i madh i daljes së serbëve në zgjedhjet lokale të Kosovës. Prishtina është dëshmuar si kundërshtari më i madh i zgjedhjeve, i integrimit të serbëve dhe i gjithë asa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.787Z

Vulin dënon sulmin ndaj EULEX-it

Ministri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, ka dënuar sulmin ndaj pjesëtarëve të EULEX-it në Zveçan, si pasojë e të cilit humbi jetën një pjesëtar i misionit. Ai ka thënë se autorët e tij janë armiqtë më të mëdhenj të serbëve dhe Serbisë. Çdo gjë ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.586Z

Vulin: Thaçi nuk e pyesin për negociatat

Shefi i zyrës së qeverisë serbe për Kosovën, Aleksandar Vulin, tha sot se është jo-serioze nga ana e kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi që të kundërshtoj bisedime të drejtpërdrejta me palën serbe. Vulin tha se pavarësisht qëndrimit negativ nga pala kosovare, Beogradi është pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.834Z

Vulin nervoz me Musliun, pse krahasoi Luginën me Krimea

PRESHEVË-I ashtuquajturi ministër i Zyrës për Kosovë pranë Qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin i cili hetohet për kalim ilegal të kufirit Serbi-Kosovë është bërë pak nervoz rreth një interviste të liderit të LPD-së Jonuz Musliu, ish-kreu i UÇPMB-së, aktualisht kryetar i Kuven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.530Z

Vulin kremton sot në Istog

Drejtori i Zyrës për Kosovën Aleksandar Vulin sot do të marrë pjesë në shënimin e festës kishtare apostujve të shenjtë Pjetër dhe Pavle. Liturgjia dhe festa do të mbahen në kishën e Shën Pjetri e Pavli në qendë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.555Z

Babai i Aleksandar Jabllanoviqit e shpall qytetar nderi të Leposaviqit, Aleksandar Vulinin

Kryetari i Leposaviqit e ka shpallur qytetar nderi të kësaj qyteze ministrin e punës së qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin, transmeton Indeksonline. Sipas kryetarit të Leposaviqit, Dragan Jabllanoviq, që është babai i Aleksandar Jabllanoviqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.655Z

Vulin viziton varrin e Millosheviqit

Ministri pa portofol në Qeverinë e Serbisë, i ngarkuar për Kosovën, Aleksandar Vulin, ka vizituar sot në Pozharevc varrin e Sllobodan Millosheviqit, ku ka vendosur kurora me lule. Vulin, i cili udhëheq Lëvizjen Socialiste të Serbisë, u ka thë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama