Rezultate te kerkimit per termin: +Alfred

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.599Z

Kuvendi zgjedh kreun e AMA-s

brbrGentian Sala zgjidhet kryetar i Autoritetit te Medias Audiozivive me 79 vota pro Parlamenti ka permbyllur procesin e plotesimit te vendeve vakante ne Autoritetin e Mediave Audiovizive duke zgjedhur si kryetar te ketij institucioni Gentian Salen i cili mori me shume vota krahasuar me 3 kandidatet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.915Z

Fotolajm/Ja si qëndruan pranë e pranë politika dhe feja në meshën e Papës

TIRANE-Gjatë momentit të meshës në sheshin ‘Nënë Tereza’ u vu re sesi Papa Francesku zbriti nga podiumi dhe takoi personalitete në radhën e parë të turmës, që ishin politikanët dhe 3 përfaqësuesit kryesorë të feve politike në Shqipëri. U vu re se në krye qëndronin p�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.831Z

Peza Te enjten tjeter mbyllim vete votimin

brbrMaxhoranca i ka bere serish apel opozites te behet pjese e procesit per zgjedhjen e kryetarit te ri te autoritetit te medias audiovizive Nenkryetari i komisionit te medias Alfred Peza ka lajmeruar se ne rast se deputetet demokrate vazhdojne bojkotin shumica do te vazhdoje proceduren duke i dergu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.033Z

AMA skualifikohen kandidatet

brbrOdisea e plotesimit te vendeve vakante ne Autoritetin e Mediave Audiovizive po shkon drejt fundit Komisioni i medias ka skualifikuar sot 2 kandidate Agim Popocin dhe Merita Myftarin nderkohe qe te merkuren paradite pritet te skualifikoje kandidaturen e fundit Po neser pritet qe anetaret e mazho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.928Z

Intelektualet, peticion pro grevisteve

Mbi 200 intelektuale, mes tyre ish-presidentet Alfred Moisiu dhe Rexhep Mejdani, akademiku Ylli Popa, shkrimtare, dekane, mjeke, analiste dhe gazetare kane firmosur nje peticion ne mbeshtetje te deputeteve greviste. Ata i kane derguar nje leter te hapur presidentit, kryetares se Kuvendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.178Z

Nje analize per Maqedonine

brbrPergjegjesi ne tensionimin e situates ne Maqedoni per ish-Presidentin Alfred Moisiu nuk ka vetem qeveria Gruevski por edhe pergjumja sic thote ai nga BE dhe SHBA Ne tryezen e zhvilluar me eksperte dhe politikane ku debati u perqendrua ne gjendjen e vendin fqinj Besim Hoda kryetar i shoqates se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.400Z

BEDËR, dhuron 500 libra në një gjimnaz në Peqin

Peqin - Shkolla e Lartë Hëna e Plotë (BEDËR)ka dhuruar sot 500 libra për gjimnazistët e fshatit Pajovë në Peqin. Fushata e nisur rreth një muaj më parë për të grumbulluar libra pranë ambienteve të këtij universiteti, ka dhënë rezultate frytdhënëse. Gjatë dhurimit të librave, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama