Rezultate te kerkimit per termin: +Alfred

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.470Z

Alfred Moisiu prezanton "Kujtime" në Vlorë

U promovua dje në Vlorë libri "Kujtime" i ish-presidentit të Shqipërisë, Alfred Moisiut. Libri sjell kujtime të periudhës 1929-1958, për ngjarje dhe histori të përjetuara në pjesën më të madhe prej atij vetë. Në takimin e zhvilluar me këtë rast, në sallën e teatrit "Petro Marko",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.484Z

Masakron gruan, vetëvaret Alfred Doçi

Një ngjarje e rëndë ka tronditur në orët e para të mëngjesit të djeshëm lagjen “Sanxhak” të Laçit. Masakron me thikë bashkëshorten e tij 35-vjeçare në prani të motrës së tij dhe më pas i jep fund jetës. Alfred Doçi ka goditur me mjete të forta bashkëshorten e tij dhe më p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.932Z

Ndahet nga jeta ish-deputeti, Alfred Paloka

TIRANE-Ndahet nga jeta Alfred Paloka, ish-deputet i Kuvendit të Shqipërisë si dhe një nga figurat më të spikatura akademike në fushën hidroenergjitike në vend.  Akademiku i njohur Paloka ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme pas një sëmundje të rëndë.Homazhet për nder të tij do të mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.414Z

Ish-presidenti Alfred Moisiu, Qytetar Nderi i Preshevës

Kuvendi komunal i Preshevës ka shpallur qytetar nderi ish-presidentin shqiptar, Alfred Moisiu, duke vlerësuar biografinë dhe kontributin e tij për popullin shqiptar në Ballkan, Kryetari i Komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa ka vlerësuar se ish-presidenti i Shqipërisë ka merita të veçant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.515Z

Alfred Kristuli emërohet drejtorii ri i Shërbimit Zjarrfikës

TIRANE- Alfred Kristuli është emëruar drejtor i Shërbimit Zjarrfikës. Emërimi i tij në këtë detyrë është bërë nga Shemsi Premçi.Alfred Kristuli zëvendëson në këtë detyrë Dilaver Laçin.Kristuli ka kryer reformën në shërbimin zjarrfikës në periudhën 2002-2005.Ndërsa, ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.045Z

Gjykata shpall te pafajshem Alfred Moisiun

Gjykata rrezon pretendimet e deputetit te PS-se Asllan Dogjani Gjykata e Tiranes ka shpallur te pafajshem ish-presidentin Alfred Moisiu i akuzuar per vepren penale te Shpifjes nga deputeti i Partise Socialiste Asllan Dogjani. Vendimi u dha nga gjyqtarja Ant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.177Z

"Bashkeshortin ma rrembeu dhe ma rrahu barbarisht, Alfred Shkurti"

Deshmitarja Kujtime Rapi, deklaronte perpara oficerit te Policise Gjyqesore se, Alfred Shkurti i kishte marre peng bashkeshortin dhe e kishte rrahur barbarisht, ne bazen e tij ne Komisariatin nr.2 "Me ka ardhur komshia dhe me tha qe, "te kane marre burrin nje fugon me traga te huaja". E dija qe pers

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama