Rezultate te kerkimit per termin: +Ali +Naimi

Total: 84
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.712Z

ELEGJIA IME PËR POETIN ALI PODRIMJA

Nga Visar Zhiti Nuk mund të vdiste Podrimja në Kosovën tij, se linte toka këtu të shtrihej, as të mbyllte sytë, gjithnjë në këmbë, klithmë jete gjithnjë nëpër beteja shpirti, me vështrim shqiponje e flatra të rënda ere, Toka Dardane nën hapat e tij si nën ledhatime dashurie, Deti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.060Z

Ministri saudit: Idea e pavarësisë nga nafta e huaj, naive

Ministri saudit i naftës Ali al-Naimi ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara tregohen naive kur mendojnë se mund të krijojnë pavarësi nga nafta e Lindjes së Mesme. Al-Naimi i tha një audience në Uashington të martën se ai mirëpret një rritje të prodhimit të naftës dhe gazit si gjë të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.658Z

OPEK: Nuk ndryshojmë prodhimin e naftës

Stabilizimi i çmimit të naftës në rreth 70 dollarë për fuçi nënkupton se OPEK-u mund të ruajë nivelin aktual të prodhimit gjatë takimit të nesërm në Vjenë, megjithëse do të mund të përpiqet të kufizojë edhe nivelin aktual të objektivave të përcaktuar, deklaruan m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.575Z

Shokon minstri saudit: Vetëm Allahu e di për çmimet e naftës

Mbi spekulimet e njëpasnjëshme se si çmimet e derivateve po luhaten në mënyrë konstante në Arabinë Saudite, duke mos qenë aspak stabile, Ministri për Derivate i Arabisë Saudite, Ali Al-Naimi ka bërë një deklaratë pompoze p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.129Z

Arabia Saudite, gati të prodhojë më shumë naftë

Arabia Saudite njoftoi se është gati të prodhojë më shumë naftë nëse konsumatorët kanë nevojë për të me synimin për të ndihmuar në lehtësimin e krizës së energjisë, që ka shkaktuar trazira shoqërore dhe ekonomike në gjithë botën. Ministri saudit i naftës Ali al-Naimi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.058Z

Ministri saudit i Naftës: Idea e pavarësisë nga nafta e huaj,naive

Ministri saudit i naftës Ali al-Naimi thotë se Shtetet e Bashkuara janë naivë të mendojnë se mund të bëhen të pavarur nga nafta e Lindjes së Mesme.   Al-Naimi i tha një audience në Uashington të martën se ai mirëpret n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.116Z

Ministri saudit: Idea e pavarësisë nga nafta e huaj,naive

Ministri saudit i naftës Ali al-Naimi thotë se Shtetet e Bashkuara janë naivë të mendojnë se mund të bëhen të pavarur nga nafta e Lindjes së Mesme.   Al-Naimi i tha një audience në Uashington të martën se ai mirëpret n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama