Rezultate te kerkimit per termin: +Ali +Naimi

Total: 84
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.575Z

Shokon minstri saudit: Vetëm Allahu e di për çmimet e naftës

Mbi spekulimet e njëpasnjëshme se si çmimet e derivateve po luhaten në mënyrë konstante në Arabinë Saudite, duke mos qenë aspak stabile, Ministri për Derivate i Arabisë Saudite, Ali Al-Naimi ka bërë një deklaratë pompoze p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.129Z

Arabia Saudite, gati të prodhojë më shumë naftë

Arabia Saudite njoftoi se është gati të prodhojë më shumë naftë nëse konsumatorët kanë nevojë për të me synimin për të ndihmuar në lehtësimin e krizës së energjisë, që ka shkaktuar trazira shoqërore dhe ekonomike në gjithë botën. Ministri saudit i naftës Ali al-Naimi t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.058Z

Ministri saudit i Naftës: Idea e pavarësisë nga nafta e huaj,naive

Ministri saudit i naftës Ali al-Naimi thotë se Shtetet e Bashkuara janë naivë të mendojnë se mund të bëhen të pavarur nga nafta e Lindjes së Mesme.   Al-Naimi i tha një audience në Uashington të martën se ai mirëpret n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.116Z

Ministri saudit: Idea e pavarësisë nga nafta e huaj,naive

Ministri saudit i naftës Ali al-Naimi thotë se Shtetet e Bashkuara janë naivë të mendojnë se mund të bëhen të pavarur nga nafta e Lindjes së Mesme.   Al-Naimi i tha një audience në Uashington të martën se ai mirëpret n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.650Z

Si djali i Sami Frashërit themeloi klubin e futbollit Galatasaray

Nga Kastriot Bezati Kush ishin pasardhësit e Sami Frashërit Samiu mësimet e para i mori në Teqen bektashiane të Frashërit. Më 1865 vendoset në Janinë, ku kreu gjimnazin grek Zosimea. Punoi për pak kohë në sekretarinë e Vilajetit të Janinës dhe, kur ishte 21 vjeç, më 1871, u vendos n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.126Z

SHBA nuk bën dot pa naftën tonë

Gazeta ShqipArabia Saudite Ministri saudit i Naftës, Ali al-Naimi, thotë se Shtetet e Bashkuara janë naivë të mendojnë se mund të bëhen të pavarur nga nafta e Lindjes së Mesme. Al-Naimi i tha një audience në Uashington të martën se ai mirëpret një rritje të prodhimit të naftës dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.688Z

Promovohet vepra e plotë e Shaban Sinanit

Vepra e plotë e studiuesit Shaban Sinani, e cila mban logon e shtëpisë botuese “Naimi”, u promovua në panairin e librit “Tirana 2012″. Të pranishëm në promovimin e kësaj kolane me 18 tituj ishin studiuesi nga Kosova, Ali Aliu dhe ai arbëresh, Mateo Mandala. Për Ali Ali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama