Rezultate te kerkimit per termin: +Alija

Total: 391
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.583Z

Robert Alija, prezanton projektin “Hijena dhe minj” në ekspozitën “Onufri”

Në kuadrin e ekspozitës së përvitshme të artit bashkëkohor “Onufri” që zhvillohet në Galerinë Kombëtare të Arteve, nga 24 Dhjetor, 2009 deri me 25 Janar, 2010 po prezantohen projektime të titulluara “Hijena dhe minj” nga Robert Alija, i cili e ka marrë ngacmimin nga vënia n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.638Z

Fier, sherr për prona, plagosen dy persona

Pronat kanë rikthyer dhe njëherë konfliktet në Fier. Mësohet se dy persona janë goditur me sende të forta duke mbetur të plagosur rëndë. Shtetasit Ferim Alija , 54 vjec dhe Daniel Alija, 18 vjec janë goditur nga persona të tjerë si rez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.341Z

Shteti nuk më mori në mbrojtje duke më detyruar të kryej vrasjen

Gëzim Alija Ndoshta kjo mund të jetë thjeshtë një justifikim për të përfituar lehtësira gjatë gjykimi. Por Gëzim Aliaj, i cili katër ditë më parë vrau dhëndrin e tij Gjovalin Vuçinaj dhe plagosi një shtetas tjetër ka dëshmuar para trupit gjykues se viktima e tij e kishte kërcën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.529Z

I hodhi lëndë djegëse ish-bashkëshortes, prangoset

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin Elton Alija, i cili akuzohet për plagosje të rëndë me dashje. Alija i ka hedhur lëndë djegëse ish-bashkëshortes , Dhurata Tërshana e cila ndodhet gjendje të rëndë në spital.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.343Z

Polici nr. 2 i Qafë-Gjashtës nuk dëshmon në gjyq

22/10/2009  Eduard Alija, i mbetur gjallë nga masakra, refuzon të paraqitet në gjykatë Ndodhet në Itali. Njofton se në këto kushte s’mundet të japë dëshminë TIRANË- Ka refuzuar të jetë pjesë e procesit gjyqësor kundër të pandehurve që akuzohen për rrëmbimin dhe tortu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.786Z

Shefi i krimeve gjobiti me shantazh biznesmenet

e Hene 21 Tetor 20130731 am p classwp-caption-textGjykata e Krimeve te RendapTirane Krimet e Renda ngrene akuze per gjobevenie ndaj tre personave Presion tregtareve me videot e takimeve me 28-vjecarenbr Dy meshkuj dhe nje femer akuzohen se kane krijuar nje grup kriminal te paza

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.225Z

Porosi vetvetes

Alija IZETBEGOVIQ Të mbetesh vertikalisht Si do ecësh kokëulur nën yjet, Në cilëndo rrugë të nisesh Në fund pret vdekja Dhe çdo gjë përfundom me shkatërrimin Dhe Ti do të vdesësh Dhe kjo botë do të vdesë Prandaj të qëndrosh pa u përkulur. Përktheu Smajl Saka __

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama