Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasad

Total: 4198
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.326Z

Romë, 2 pako-bombanë ambasadën e Kilitdhe Zvicrës

ROMË- Një pako shpërtheu sot në mesditë në ambasadën e Zvicrës në kryeqytetin italian Romë. Lajmi u konfirmua edhe nga ministria e Jashtme e Italisë. Sipas raporteve të mediave, një punonjës i ambasadës është lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.013Z

Mali i Zi hap ambasadën në Kosovë

PRISHTINË- Mali i Zi hap Ambasadën në Kosovë, sapo bëhet e ditur zyrtarisht në Prishtinë nga MPJ kosovare. Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot Radovan Miljanic, i cili ka dorëzuar letrat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.975Z

Rreziku i protestave SHBA “mbyll” ambasadën në Tiranë

TIRANE-Protestat në Shqipëri dhe rreziku i dhunës pezullojnë përkohësisht aktivitetin zyrtar të ambasadës amerikane. Në një njoftim të dhënë zyrtarisht nga vetë ambasada amerikane, që mban datën 22 janar, bëhet e qa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.852Z

Jacobson ngrit flamurin e LGBT-së në ambasadë

Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, ambasadorja amerikane në Kosovë Tracey Jacobson ka konfirmuar edhe njëherë mbështetjen e Ambasadës amerikane për liritë dhe të drejtat e komunitetit LGBT në Kosovë. Ajo ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.460Z

Shkup, tubimpara ambasadësshqiptare

SHKUP- Lëvizja Qytetare "Zgjohu" do të mbajë sot një tubim para ambasadës shqiptare në Shkup, për të shprehur shqetësimin lidhur me ngjarjet e 21 janarit në Tiranë.Drejtuesit e kësaj lëvizjeje kanë thënë për agjenci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.278Z

Arabia Saudite mbyll ambasadën në Libi

TRIPALI- Arabia Saudite ka mbyllur të hënën ambasadën e saj në Tripoli të Libisë, për shkak të shqetësimeve për sigurinë. “I gjithë stafi diplomatik është larguar për shkak të situatës së siguris&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.107Z

VV sulmon Ambasadën e Malit të Zi

Një incident i rëndë diplomatik është bërë sot kur në përfundim të protestës së VV, një numër protestuesish kanë gjuajtur me gurë edhe ambasadën e Malit të Zi në Kosovë, që gjendet në sheshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama