Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasad

Total: 4198
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.975Z

Rreziku i protestave SHBA “mbyll” ambasadën në Tiranë

TIRANE-Protestat në Shqipëri dhe rreziku i dhunës pezullojnë përkohësisht aktivitetin zyrtar të ambasadës amerikane. Në një njoftim të dhënë zyrtarisht nga vetë ambasada amerikane, që mban datën 22 janar, bëhet e qa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.852Z

Jacobson ngrit flamurin e LGBT-së në ambasadë

Në Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, ambasadorja amerikane në Kosovë Tracey Jacobson ka konfirmuar edhe njëherë mbështetjen e Ambasadës amerikane për liritë dhe të drejtat e komunitetit LGBT në Kosovë. Ajo ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.460Z

Shkup, tubimpara ambasadësshqiptare

SHKUP- Lëvizja Qytetare "Zgjohu" do të mbajë sot një tubim para ambasadës shqiptare në Shkup, për të shprehur shqetësimin lidhur me ngjarjet e 21 janarit në Tiranë.Drejtuesit e kësaj lëvizjeje kanë thënë për agjenci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.278Z

Arabia Saudite mbyll ambasadën në Libi

TRIPALI- Arabia Saudite ka mbyllur të hënën ambasadën e saj në Tripoli të Libisë, për shkak të shqetësimeve për sigurinë. “I gjithë stafi diplomatik është larguar për shkak të situatës së siguris&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.107Z

VV sulmon Ambasadën e Malit të Zi

Një incident i rëndë diplomatik është bërë sot kur në përfundim të protestës së VV, një numër protestuesish kanë gjuajtur me gurë edhe ambasadën e Malit të Zi në Kosovë, që gjendet në sheshi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.106Z

Familja nga Mirdita kërkon azil në SHBA, tenton hyrjen në ambasadë

MIRDITE-Katër anëtarë të një familje nga Mirdita kërkojnë azil në ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Familjarë të familjes Kola tentuan të hyjnë në ambientet e ambasadës në orën 03:00 te m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.328Z

Kaos para ambasadës kroate në Serbi, Sheshel djeg flamurin kroat (Foto)

Para ambasadës kroate në Beograd, Vojslav Sheshel dhe përkrahësit e tij nga Partia Radikale Serbe janë mbledhur për të protestuar në 20-vjetorin e operacionit “Stuhia” të vitit 1995, kur Kroacia rifitoi territoret e veta në luftë me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama