Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadori +Lu

Total: 2482
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.455Z

Ambasadori amerikan Lu viziton një qendër votimi në Vorë

Ambasadori Donald Lu viziton një Qendër Votimi në Vorë. Ambasadori bisedoi me komisionerë dhe votues për procesin e votimit dhe tha se “unë jam njëri prej pothuajse 300 vëzhguesve ndërkombëtarë, së bashku me qindra vëzhgues të tjerë vendorë, të cilët po i monitorojnë kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.614Z

Ambasadori Donald Lu takon Metën në Kryesinë e Kuvendit

Ambasadori amerikan Donald Lu po zhvillon një takim në Kryesinë e Kuvendit me kreun e saj Ilir Meta. Sipas burimeve të pakonfirmuara, ky takim vjen pas marrëveshjes së mazhorancës dhe opozitës për miratimin e ligjit të dekriminalizimit. 23 nëntor 2015 (gazeta-Shqip.com) Ky shkrim Ambasado

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.336Z

Drejtësia, ambasadori Lu kërkon kompromisin e Berishës

Pas takimit që zhvilloi sot me kreun e Komisionit të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafa, ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu u takua edhe me ish-kryeministrin Sali Berisha. Është ky i fundit deri tani që e ka detyruar PD-në të mos japë konsensusin për reformën në drejtësi dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.641Z

Ambasadori Lu, 30 minuta takim me kryeprokuroren Marku

Ambasadori amerikan Donald Lu ka zhvilluar sot një takim me Kryeprokuroren e Përkohshme, Arta Marku, e zgjedhur në këtë post vetëm pak ditë më parë. Ka qenë ambasadori amerikan, i cili gjatë orëve të paradites ka shkuar në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme, ku u zhvillua taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.861Z

Reforma në Drejtësi, ambasadori Lu takon kryeministrin Rama

Ambasadori amerikan, Donald Lu ka zhvilluar një takim me kryeministrin Rama ditën e sotme. Takimi është zhvilluar rreth orës 16:00 dhe ka zgjatur 30 minuta në mjediset e Kryeministrisë. Në këtë takim, mësohet se është folur për reformën në drejtësi. Po ditën e sotme, ambasadori am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.496Z

Perkthimet gabim ambasadori Lu kritikon ashper PD

var fbShare url httpvizionplusalperkthimet-gabim-ambasadori-lu-kritikon-ashper-pdsize smallp styletext-align justifyAmbasadori amerikan Donald Lu kritikoi ashper opoziten lidhur me denoncimin e saj per perkthimin e gabuar ne ligjin e vetingut Diplomati i larte i ka cilesuar genjeshtra sulmet e PD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.502Z

Ambasadori Lu takon kryeparlamentarin Meta

Transmetuar me 23112015 - 1221 Foto arkiv Meta- Lu PUBLICITET Tirane 23 nentor 2015 NOAal- Ambasadori i Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne vendin tone Donald Lu rreth mesdites se sotme eshte takuar me kryetarin e Kuvendit Ili

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama