Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadori +Lu

Total: 2482
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.641Z

Ambasadori Lu, 30 minuta takim me kryeprokuroren Marku

Ambasadori amerikan Donald Lu ka zhvilluar sot një takim me Kryeprokuroren e Përkohshme, Arta Marku, e zgjedhur në këtë post vetëm pak ditë më parë. Ka qenë ambasadori amerikan, i cili gjatë orëve të paradites ka shkuar në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme, ku u zhvillua taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.861Z

Reforma në Drejtësi, ambasadori Lu takon kryeministrin Rama

Ambasadori amerikan, Donald Lu ka zhvilluar një takim me kryeministrin Rama ditën e sotme. Takimi është zhvilluar rreth orës 16:00 dhe ka zgjatur 30 minuta në mjediset e Kryeministrisë. Në këtë takim, mësohet se është folur për reformën në drejtësi. Po ditën e sotme, ambasadori am

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.496Z

Perkthimet gabim ambasadori Lu kritikon ashper PD

var fbShare url httpvizionplusalperkthimet-gabim-ambasadori-lu-kritikon-ashper-pdsize smallp styletext-align justifyAmbasadori amerikan Donald Lu kritikoi ashper opoziten lidhur me denoncimin e saj per perkthimin e gabuar ne ligjin e vetingut Diplomati i larte i ka cilesuar genjeshtra sulmet e PD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.502Z

Ambasadori Lu takon kryeparlamentarin Meta

Transmetuar me 23112015 - 1221 Foto arkiv Meta- Lu PUBLICITET Tirane 23 nentor 2015 NOAal- Ambasadori i Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne vendin tone Donald Lu rreth mesdites se sotme eshte takuar me kryetarin e Kuvendit Ili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.150Z

Ambasadori Donald Lu: Pse ua hoqëm vizat prokurorëve e gjyqtarëve!

Në takimin me disa politikanë, që ka nisur si një mëngjes lutjesh, ambasadori amerikan Lu është shprehur se verifikimi i vizës së kryeprokurorit ka qenë e vetmja nismë e ndërmarrë nga Tirana dhe ka qenë një vendim i Konsullates, jo i ambasadorit. Burime të besueshme thanë për T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.135Z

Korrupsioni, ambasadori Lu bashkëbisedim në Facebook me qytetarët

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, në kuadër të luftës kundër korrupsionit, ftoi qytetarët të bisedojnë me të virtualisht. Me anë të një mesazhi në rrjetin social "Facebook", Lu pohoi se sot në orën 15:30 do të ketë një bashkëbisedim në përpjekje të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.136Z

Ambasadori Lu si Nun i reformës

  Nga Mero Baze   Ambasadori Lu po kthehet pa asnjë mëdyshje në një lloj xhelati për njerëzit e drejtësisë në Shqipëri, me deklaratat e tij të drejtpërdrejta kundër korupsionit, por në fakt këtë po e bën, pasi ka marrë përsipër të jetë Nun i reformës në drejtës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama