Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadori +Lu

Total: 2482
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.150Z

Ambasadori Donald Lu: Pse ua hoqëm vizat prokurorëve e gjyqtarëve!

Në takimin me disa politikanë, që ka nisur si një mëngjes lutjesh, ambasadori amerikan Lu është shprehur se verifikimi i vizës së kryeprokurorit ka qenë e vetmja nismë e ndërmarrë nga Tirana dhe ka qenë një vendim i Konsullates, jo i ambasadorit. Burime të besueshme thanë për T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.135Z

Korrupsioni, ambasadori Lu bashkëbisedim në Facebook me qytetarët

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, në kuadër të luftës kundër korrupsionit, ftoi qytetarët të bisedojnë me të virtualisht. Me anë të një mesazhi në rrjetin social "Facebook", Lu pohoi se sot në orën 15:30 do të ketë një bashkëbisedim në përpjekje të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.136Z

Ambasadori Lu si Nun i reformës

  Nga Mero Baze   Ambasadori Lu po kthehet pa asnjë mëdyshje në një lloj xhelati për njerëzit e drejtësisë në Shqipëri, me deklaratat e tij të drejtpërdrejta kundër korupsionit, por në fakt këtë po e bën, pasi ka marrë përsipër të jetë Nun i reformës në drejtës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.948Z

Ambasadori Lu takim me Ramën në Kryeministri

Ambasadori amerikan Donald Lu zhvilloi një takim me kryeministrin Edi Rama. Mësohet se takimi u zhvillua në ambientet e Kryeministrisë. Temë e bisedës së tyre ishin ligjet e reformës në drejtësi. 25 shtator 2016 (gazeta-Shqip.com)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:11.944Z

Ambasadori Lu shigjeton qeverinë për shpenzimet

E hodhi një shigjetë ambasadori amerikan ndaj Edi Ramës. Donald Lu i kërkoi pushtetarëve të dallojnë kontrastin që ekziston mes shpenzimeve të qeveritarëve dhe jetës së qytetarëve shqiptarë. "Nëse zyra juaj është më e këndshme se dyqani bukës apo zyra e postës në zonën t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.315Z

Ambasadori Lu uron Veliajn per fitoren

brbrKryetari i zgjedhur i Bashkise se Tiranes Erion Valiaj ka marre urime nga ambasadori i Shteteve te Bashkuara Donald Lu dhe kreu i Bashkise se Berlinit Michael Mller Diplomati amerikan ne Tirane ne letren drejtuar Veliajt vlereson fushaten pozitive qe Veliaj zhvilloi ne Tirane Gjate muajve te ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.571Z

Ambasadori Lu zbulon ëndrrën e tij të fëmijërisë

Ambasadori i SHBA-së Donald Lu në një takim me nxënës të shkollës fillore Turgut Ozal, u tha të vegjëlve se në moshën e  tyre ëndërronte të bëhej astronaut. Këtë ambasadori Lu e zbuloi gjatë bisedës për programin Meet America ku dhe pyeti nxënësit e pranishëm se çfarë donin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama