Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadori +Lu

Total: 2482
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.099Z

Lu takon Bregun. Ish-ministrja: Folëm jo vetëm për reformën

Ndërkombëtarët Ambasadori vijon takimet për të bindur demokratët të dalin jashtë urdhrit partiak Kur duhet dhe dy javë që të hidhet për votim paketa e re kushtetuese, ndërkombëtarët nuk heqin dorë për të bindur deputetët e opozitës. Ambasadori amerikan, Donald Lu, vijon kontaktet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.549Z

Donald Lu akuza Llalles Ka mbajtur qendrime kunder reformes ne drejtesi

p styletext-align justifyAmbasadori i Shteteve te Bashkuara te Amerikes Donald Lu ka folur me tone te larta ndaj pozicionit qe ka mbajtur Prokurori i Pergjithshem ne raport me reformen ne drejtesi Duke folur gjate tryezes se shoqerise civile me teme Pjesemarrja e qytetareve ne demokraci Lu tha se Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.447Z

Donald Lu në zyrën e Berishës: Dekriminalizimi dhe reforma në drejtësi, jetike

Ambasadori amerikan në vendin tonë, Donald Lu i shoqëruar nga zv/ambasadori i SHBA-së, David Muniz dhe kreu i OPDAT, John Simbert ka zhvilluar ditën e sotme një takim informal më ish-kryeministrit Sali Berisha në zyrën e këtij të fundit. Në qendër të takimit mësohet të ketë qenë re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.704Z

Ambasadori amerikan Lu takohet me Meten

brbrAmbasadori amerikan Donald Lu vijon lobimin ne lidhje me miratimin e ligjeve ne funksion te zbatimit te reformes ne drejtesi Paradite diplomati amerikan eshte takuar me kreun e kuvendit Ilir Meta ne zyren e ketij te fundit Mesohet se ne takimin qe zgjati per rreth 50 minuta eshte diskutuar mbi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.854Z

Ambasadori amerikan takim me Ministrin Tahiri

Ambasadori amerikan Donald Lu po zhvillon një takim që prej orës 13:00 me Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Nuk dihen motivet e takimit, por ai mbahet pas atij me liderin e opozitës Basha. Ambasada amerikane ka qenë shumë aktive dhe ka mbajtur disa qëndrime të hapura publike, duke kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.365Z

Lu, letër falënderimi ish-ministres së MM-së, Mimi Kodheli

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka marrë sot një letër falenderimi nga ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu. Në letrën e tij, Lu e falenderon ministen Kodheli për punën e saj “të jashtëzakonshme gjatë katër viteve të drejtimit të Minist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.047Z

I korruptuar, Llalla: Akuza tinzare, Lu sillet si prokuror e abuzon me pushtetin

Letra e Ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla ku pretendonte se ambasadori i SHBA, Donald Lu po e sulmon pasi nuk i plotësoi kërkesën pa prova e fakte për të arrestuar Presidentin Ilir Meta, rindezi flakën{ në marrëdhëniet e tensionuara mes të dyve. Ambasadori nxitoi ti cilësonte si të pav

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama