Rezultate te kerkimit per termin: +Ambasadori +Lu

Total: 2482
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.789Z

Situata politike, Ambasadori Lu takim 30 minutësh me Nishanin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu ka zhvilluar një takim me Presidentin Bujar Nishani. Takimi mes tyre ka zgjatur rreth 30 minuta, ndërsa nuk bëhet e ditur ende zyrtarisht se për çfarë mund të jetë biseduar gjatë takimit. Takimi vjen në një kohë kur situata

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.654Z

Reforma në drejtësi, Braçe: Shpërthen ambasadori Lu

Deputeti i PS, Erjon Braçe ka reaguar pas thirrjeve të ambasadorit Lu për miratimin e reformës në drejtësi. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social FB, Braçe shkruan: Shperthen ambasadori i SHBA ne Tirane: Thirrje individuale deputeteve te kuvendit: Votoni me 21 korrik, eshte koha per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.033Z

Ambasadori Donald Lu takime me Bashën, Tahirin e Ramën

Ambasadori amerikan, Donald Lu ka zhvilluar ditën e sotme takime me disa nga krerët e politikës. Në orët e pasdites, ambasadori amerikan ka mbërritur në ambientet e Ministrisë së Brendshme ku për rreth një orë ka zhvilluar një takim kokë më kokë me ministrin Sajmir Tahiri. Nuk ka inf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.494Z

Ambasadori Donald Lu takon presidentin Ilir Meta

Ambasadori i SHBA Donald Lu  ka zhvilluar këtë pasdite një takim me Presidentin e sapo zgjedhur Ilir Meta Ky është takimi i parë zyrtar i Ilir Metës president me ambasadorin Donald Lu. Nuk ka një njoftim zyrtar për takimin e tyre, po mendohet se pjesë e bisedës është reforma në dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.116Z

Ambasadori Lu takon fëmijët me probleme në shikim

Në kuadrin e Ditës Ndërkombëtare të Personave me Aftësi të Kufizuara, një grup nxënësish nga Instituti për Fëmijë me Probleme Shikimi, vizituan Ambasadën Amerikane. Ata u takuan me disa zyrtarë për të biseduar mbi të drejtat e personave me aftësi të kufizuara në Shtetet e Bashku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.455Z

Ambasadori amerikan Lu viziton një qendër votimi në Vorë

Ambasadori Donald Lu viziton një Qendër Votimi në Vorë. Ambasadori bisedoi me komisionerë dhe votues për procesin e votimit dhe tha se “unë jam njëri prej pothuajse 300 vëzhguesve ndërkombëtarë, së bashku me qindra vëzhgues të tjerë vendorë, të cilët po i monitorojnë kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.614Z

Ambasadori Donald Lu takon Metën në Kryesinë e Kuvendit

Ambasadori amerikan Donald Lu po zhvillon një takim në Kryesinë e Kuvendit me kreun e saj Ilir Meta. Sipas burimeve të pakonfirmuara, ky takim vjen pas marrëveshjes së mazhorancës dhe opozitës për miratimin e ligjit të dekriminalizimit. 23 nëntor 2015 (gazeta-Shqip.com) Ky shkrim Ambasado

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama