Rezultate te kerkimit per termin: +Amendimet

Total: 1445
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.376Z

Hetimi parlamentar, amendimet e demokratëve të hënën në Kuvend

As në mbledhjen e tretë në komisionin e ligjeve demokratët dhe socialistët nuk kanë gjetur ndonje pike të përbashkët në projektligjin që po shqyrtojnë. Pas një gare juridiku 2 orëshe, deputetët kanë rënë dakord t’i rikthehen draftit të selisë rozë për komisionet hetimore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.103Z

Amendimet si "zhurmues"

  Sapo ka përfunduar loja e radhës në teatrin e politikës shqiptare. E ashtuquajtura "e djathta" i mbylli polemikat me president. Shefi i saj, kryeministri Berisha, sikundër edhe disa puthadorë të tij, kanë "qetësuar" publikun, duke u zotuar se do të respektohet modeli i duhur. Kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.681Z

Gjiknuri jep detaje nga mbledhja e Këshillit Politik: Ishim të gatshëm të diskutonim për amendimet kushtetuese, por opozita

Përfundon pas 1 ore pa surpriza mbledhja e Këshillit Politik pasditen e sotme. Bashkëkryetari i komisionit të Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri tha se nuk ishte arritur dakortësia me opozitën për të diskutuar ndryshimet kushtetuese për hapjen e listave dhe heqjen e koalicioneve. “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.417Z

Amendimet, injorohen kërkesat e Presidentit

Thuajse gjitha amendimet e bëra me votat e demokratëve shpërfillin kërkesat zyrtare dhe publike të presidentit Bamir Topi, i cili pak kohë më parë e ktheu ligjin për rishqyrtim. Sipas presidentit Topi, paragrafi ‘d’ i nenit 10 të ligjit zëvendëson skemën e dëmshpërblimit të ish-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.639Z

Minoritetet: Censusi të shtyhet me 6 muaj, amendimet e paligjshme

TIRANË – Shoqata e minoriteteve me anë të një letre të hapur i kërkon faktorit ndërkombëtar dhe polikës shqiptare, që të shtyjë procesin e rregjistrimit të popullsisë pasi sipas kësaj shoqata ai është hartuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.465Z

Komisioni i Ligjeve, paraqiten amendimet e PD, PS largohet nga mbledhja Gjatë një mbledhje të Komisionit të Ligjeve

Zhvillohet mbledhje në Komisionin e Ligjeve për propozimet e Partisë Socialiste. Pas miratimit nen për nen ditën e djeshme të projektligjit të socialistëve për ngritjen e komisionit hetimor për hetimin zgjedhor, paraditen e sotme është diskutuar për të miratuar propozimet nen për nen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.502Z

Amendimet e ligjit të AMF-së për të ritheksuar dhe bërë efektive pavarësinë e institucionit

Rinjohje e pavarësisë Në muajt maj-qershor 2014, Kuvendi i Shqipërisë miratoi amendimet e ligjeve Për Autoritetin e Mbikëqyrjes Financiare (AMF) dhe Për pagat, shpërblimet dhe strukturat e institucioneve të pavarura kushtetuese dhe të institucioneve të tjera të pavarura, të krijuara me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama