Rezultate te kerkimit per termin: +Amendimet

Total: 1445
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.344Z

Kodi ajror, mazhoranca e opozita konsensus në komision

Ndërsa në seancën plenare të Kuvendit ka pasur debate në lidhje me ndryshimet në kodin ajror, duhet se në komisionin parlamentar të veprimtarisë prodhuese deputetët e të dyja palëve kanë arritur konsensus.   Në mbledhjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.303Z

Censusi,PDIU:Jo etnik e fetar.Zbatim propozimeve

TIRANE- Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi ka riktheksuar sot se vetem amendimet e propozuara prej tyre ne procesin e cencusit mund te ndalojne abuzimet qe mund te pasojne kete regjistrim. Sipas tij, nje regjistrim mbi baza etnie dhe feje nuk mund te lejohet dhe PDIU eshte kunder kesaj forme. PDIU vijo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.233Z

Leskaj në komision: Më shumë autoritet KLSH-së

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj ka mbrojtur sërish projektligjin që i jep KLSH-së të drejtë kontrolli tek Tatimet. Gjatë seancës së pyetjeve dje në Komisionin e Ligjeve, Leskaj u shpreh se, KLSH ka nevojë për pavarësi në punën e saj. Amendimet në ligj sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.030Z

Ndryshimet kushtetuese i prezantohen Venecias

0 brbr SSSAbrASS brbrEkspertet e nivelit te larte te Komisionit te Posacem per Reformen ne Drejtesi prezantuan paketen e ndryshimeve kushtetuese ne Komisionin e Venecias organi i specializuar prane Keshillit te Europes ne fushen e legjislacionitbrbr brbrDrafti me amendimet kushtetuese u mbrojt n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.471Z

Reforma në Drejtësi, Nishani: Partitë politike të ulen në bisedime

Si një nga më të rëndësishmet për vendin, reforma në drejtësi ka përfshirë në debate të gjithë aktorët politikë dhe grupet e interesit. Presidenti i Republikës Bujar Nishani, pranon se debati deri më tani ka sjellë rezultat. Kreu i shtetit shprehu mirënjohje për kontributin e Kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.342Z

Gjyqtare e Prokurore Pro Venecias

brbrE gjithe trupa e gjyqtareve dhe prokuroreve kane zbutur tonet ndaj reformes ne drejtesi duke u shprehur njezeri ne mbeshtetje te mendimit te Komisionit te VeneciabrS Por kerkesat sipas tyre duhet te zbatohen me perpikmeri duke mos futur ne te njejten vale akuzash te gjitha aktoret e sistemit Si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.226Z

Reforma në drejtësi, shtyhet mbledhja, shkak shqyrtimi i amendimeve të PD-së

Anëtarët e Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi kanë vendosur që të shtyjnë mbledhjen për në orën 13.00 të ditës së sotme. Mësohet se anëtarët do të shqyrtojnë amendimet e Partisë Demokratike në mënyrë që të gjejnë konsensusin për miratimin e ligjit të Pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama