Rezultate te kerkimit per termin: +Amendimet

Total: 1445
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.608Z

Dorëzohen republikanët, pranojnë amendimet e PD-së

Autori i Lajmit: Suela Topi“Rezervat e republikanëve që kishin për ligjin e legalizimeve tashmë janë ezauruar nëpërmjet disa projektamendamenteve që u bënë me mirëkuptim të plotë edhe me përfaqësuesit e Partisë Demokratike. Në këtë kuptim vota e PR do të jetë pro këtij ligji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.320Z

Kodi i Punës, hyjnë sot në fuqi amendimet; Ja çfarë ndryshon

Amendimet e Kodit të Punës që u miratuan në dhjetor të vitit të kaluar tashmë kanë hyrë në fuqi. Ligjvënësit lanë në dispozicion 6 muaj, si periudhë tranzitore, të nevojshme për punëdhënësit në mënyrë që ata të njiheshin me normat e reja në hartimin e kontratave. Tashmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.109Z

PD: Referendumin e bëjmë edhe pa u miratuar amendimet në Kuvend

Partia Demokratike, përmes zëdhënëses së saj, Silvi Bardhi, deklaroi se duke mos votuar heqjen e imunitetit, Edi Rama shkelmoi ëndrrën e shqiptarëve. Me këtë akt bllokues, Rama shkelmoi para të gjithë shqiptarëve dhe mbarë botës ëndrrën europiane të të rinjëve shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.879Z

Gj. Administrative, PS: Amendimet, pas dëgjesave

Fatmir Xhafaj TIRANË- Partia Socialiste ka vijuar pasditen e sotme dëgjesën publike për projektligjin për Gjykatën Administrative me një seancë dëgjimore me avokatët e Tiranës. Deputeti socialist, Fatmir Xhafa ka theksuar se synimi i kësaj nisme është vetëm një; të përfundohet një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Amendimet kushtetuese pr reformn zgjedhore n Kuvend, reagojn t vegjlit

Konferenca e kryetarve ka miratuar sot propozimet e Partis Socialiste pr t futur n kalendarin e punimeve t Kuvendit edhe amendimet n Kushtetut prsa I prket reforms zgjedhore. Sikurse dihet, kto ndryshime konsistojnn kalimin n nj system proporcional me list shum emrore pa prekur numrin actual t deput

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.409Z

PDIU: Amendimet tona shqetësojnë axhendën antishqiptare

20/09/2011  OMONIA dërgon ligjin për regjistrimin e popullsisë në Gjykatën Kushtetuese Shoqata “OMONIA”, e cila nuk është dakord me ligjin për regjistrimin e popullsisë, ka depozituar një ankesë gjatë ditës së sotme në Gjykatën Kushtetuese. Sipas Ligoraq Karamelos, anë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.936Z

Amendimet tona për censusin trembin fantazmat e Vorio-Epirit

11/08/2011  PDIU kundërshton Dulen Partia “Integrim, Drejtësi dhe Unitet” ka kundërshtuar dje deklaratat e kreut të PBDNJ-së Vangjel Dule, i cili sulmoi amendimet e bëra nga partia e çamëve në ligjin për regjistrimin e popullsisë dhe banesave. Zyra e shtypit e PDIU-së sqar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama