Rezultate te kerkimit per termin: +Amendimet

Total: 1445
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

Amendimet kushtetuese pr reformn zgjedhore n Kuvend, reagojn t vegjlit

Konferenca e kryetarve ka miratuar sot propozimet e Partis Socialiste pr t futur n kalendarin e punimeve t Kuvendit edhe amendimet n Kushtetut prsa I prket reforms zgjedhore. Sikurse dihet, kto ndryshime konsistojnn kalimin n nj system proporcional me list shum emrore pa prekur numrin actual t deput

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.409Z

PDIU: Amendimet tona shqetësojnë axhendën antishqiptare

20/09/2011  OMONIA dërgon ligjin për regjistrimin e popullsisë në Gjykatën Kushtetuese Shoqata “OMONIA”, e cila nuk është dakord me ligjin për regjistrimin e popullsisë, ka depozituar një ankesë gjatë ditës së sotme në Gjykatën Kushtetuese. Sipas Ligoraq Karamelos, anë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.936Z

Amendimet tona për censusin trembin fantazmat e Vorio-Epirit

11/08/2011  PDIU kundërshton Dulen Partia “Integrim, Drejtësi dhe Unitet” ka kundërshtuar dje deklaratat e kreut të PBDNJ-së Vangjel Dule, i cili sulmoi amendimet e bëra nga partia e çamëve në ligjin për regjistrimin e popullsisë dhe banesave. Zyra e shtypit e PDIU-së sqar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.057Z

Hetimi parlamentar, amendimet e demokratëve në Kuvend

As në mbledhjen e tretë në komisionin e ligjeve demokratët dhe socialistët nuk kanë gjetur ndonje pike të përbashkët në projektligjin që po shqyrtojnë. Pas një gare juridiku 2 orëshe, deputetët kanë rënë dakord t’i rikthehen draftit të selisë rozë për komisionet hetimore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.641Z

Minoritetet: Censusi të shtyhet me 6 muaj, amendimet e paligjshme

TIRANË – Shoqata e minoriteteve me anë të një letre të hapur i kërkon faktorit ndërkombëtar dhe polikës shqiptare, që të shtyjë procesin e rregjistrimit të popullsisë pasi sipas kësaj shoqata ai është hartuar pa u konsultuar me përfaqësues të minoriteteve. “Ky ligj u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.376Z

Hetimi parlamentar, amendimet e demokratëve të hënën në Kuvend

As në mbledhjen e tretë në komisionin e ligjeve demokratët dhe socialistët nuk kanë gjetur ndonje pike të përbashkët në projektligjin që po shqyrtojnë. Pas një gare juridiku 2 orëshe, deputetët kanë rënë dakord t’i rikthehen draftit të selisë rozë për komisionet hetimore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.103Z

Amendimet si "zhurmues"

  Sapo ka përfunduar loja e radhës në teatrin e politikës shqiptare. E ashtuquajtura "e djathta" i mbylli polemikat me president. Shefi i saj, kryeministri Berisha, sikundër edhe disa puthadorë të tij, kanë "qetësuar" publikun, duke u zotuar se do të respektohet modeli i duhur. Kët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama