Rezultate te kerkimit per termin: +Amerik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.157Z

Nga vjen emri i Amerikës

Në 22 Shkurt të 1512 vdiq Amerigo Vespucci, lundërtar, hartograf e tregtar, i cili sipas studimeve del ai i cili i dha emrin Amerikës, edhe pse jo me zgjedhjen e tij.Saktësisht 500 vjet më parë gjeografi Martin Waldseemuller vizatoi dhe pagëzoi tokën e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.525Z

Kosova, mysafire e Amerikës në shtator?

Luajtëm me Haitin dhe Turqinë, ndërsa me Senegalin do të përballemi më 25 maj në Gjenevë të Zvicrës. Përfaqësuesja e Kosovës e di mirë edhe kundërshtarin e katërt të saj, por ende nuk e ka bërë publike. De

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.937Z

Nga Amerika, për Amerikën

Këngëtarja Dafina Zeqiri, pas disa muajsh të kaluar në SHBA, i kthehet skenës muzikore shqiptare, pikërisht në një spektakël dedikuar Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ajo do të performojë në Prishtinë, më 22 n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.223Z

Letër Amerikës

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një telegrami urimi ka përshëndetur vendimin e presidentit të Shteteve të Bashkuar të Amerikës, Barack Obama, për të nominuar senatorin John Kerry, p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.344Z

Aurela Gaçe turne në Amerikë

Këngëtarja nga Shqipëria Aurela Gaçe edhe pse është duke marr pjesë në festivalin Kënga Magjike, për momentin ajo gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Diva e estradës shqiptare mesa duket është njëra nga m&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.961Z

Ahmadinejad turne 5-ditor në Amerikën Latine

IRAN - Presidenti iranian, Mahmoud Ahmadinejad ka nisur turneun pesë-ditor në Amerikën Latine. Sipas Ahmadinejad, udhëtimi do ta çojë atë në vendet që i kanë bërë rezistencë “shtypjes” së Shteteve të Bashkuara t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.467Z

NISMA i falënderohet dhe e uron Amerikën

NISMA për Kosovën, përmes një komunikate, i ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për 239 vjetorin e pavarësisë dhe u ka shprehur mirënjohje të thellë për ndihmën që ky shtet ka thënë për Kosovën. &ldqu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama