Rezultate te kerkimit per termin: +Amerik

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.961Z

Ahmadinejad turne 5-ditor në Amerikën Latine

IRAN - Presidenti iranian, Mahmoud Ahmadinejad ka nisur turneun pesë-ditor në Amerikën Latine. Sipas Ahmadinejad, udhëtimi do ta çojë atë në vendet që i kanë bërë rezistencë “shtypjes” së Shteteve të Bashkuara t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.467Z

NISMA i falënderohet dhe e uron Amerikën

NISMA për Kosovën, përmes një komunikate, i ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për 239 vjetorin e pavarësisë dhe u ka shprehur mirënjohje të thellë për ndihmën që ky shtet ka thënë për Kosovën. &ldqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.859Z

Kinemaja shqiptare prezantohet në Amerikë

TIRANË- Kinematografia shqiptare do të prezantohen në New York gjatë “Javës së Filmit Shqiptar”. Ky aktivitet mbledh në këtë ediciopn të dytë prodhime kinematografike nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, etj, të cilët mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.786Z

Turne i Obamas në Amerikën Latine

Presidenti amerikan, Barak Obama tha se lufta kundër karteleve të drogës nuk do të fitohet nëse nuk forcohen ekonomite e vendeve të Amerikës Latine. Gjatë një konference për shtyp me presidenten e Kosta Rikës, Laura Chinchilla, Obama tha se orga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.264Z

“Ramushi ish dashtë me ditë se në mes Ramushit dhe Amerikës, shqiptarët janë me Amerikën”

Opozita kërkoi sot nga Amerika që t’iu lejohet qytetarëve të Kosovës që të vendosin vet për vendin e tyre. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj pati një kërkesë për Amerikën. AdP

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.728Z

Lë vendlindjen për Amerikën

Këngëtarja britanike Jessie J duket se nuk po mjaftohet me famën e madhe që ka krijuar në Britani. Ajo ka bërë të ditur se do të fokusohet për të rritur edhe më shumë famën, por në Amerikë. “Amerika ësht&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.476Z

Sinani për 2500 euro në Amerikë

Këngëtari i famshëm Sinan Vllasalihu për 6 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, këtë vit do të jetë në Amerikë. Në mbrëmjen e organizuar nga Albis Party, Sinani do të argëtojë shqiptarët në Amerik&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama