Rezultate te kerkimit per termin: +Analiza

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.885Z

Rreziku nga SIDA, analiza gjakut 3 muaj para

Sonila Isaku Dhuruesit me pagese do u nenshtrohen dy here analizave per sigurine e gjakut. Analiza e pare do te kryhet tre muaj perpara, kurse analiza e dyte vetem tri dite para se te behet dhurimi. Ky eshte vendimi qe ka marre Ministria e Shendetesise se bashku me Qendren Kombetare te Gjakut, per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.065Z

A HIN1, laborator ne Tirane per analiza

Kur numri i te prekurve nga gripi i derrave pritet te rritet, edhe Shqiperia do te kete laboratorin e saj ku do te analizohen mostrat qe merren nga qytetaret e dyshuar me virusin A H1N1. Deri me tani ne vendin tone jane prekur 44 persona nga gripi i derrit, raste te cilat jane konfirmuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.718Z

Analiza e frymes per diagnostikimin e kancerit ne mushkeri

Kanceri i mushkerive merr cdo vit 1 milione e 500  jete njerezish. Por nje grup shkencetaresh ne Kliniken Cleveland dhe Universitetin e Illinoit eshte duke punuar per te zhvilluar nje analize te re per diagnostikim dhe trajtim me te shpejte dhe te lehte te semundjes. Nese diagnostikimi i kancerit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.645Z

Një milion e gjysmë analiza në një laborator

Më shumë se një milion analiza janë kryer vetëm në laboratorin e spitalit universitar në Tiranë "Nënë Tereza". Të gjitha këto kontrolle janë kryer në laboratorin klinik biokimik. Po ashtu në laboratorin imunologjik janë kryer brenda një viti rreth 13 mijë analiza dhe në laborator

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.367Z

Instituti i Fizikes Berthamore: “Bejme analiza, vetem kur na kerkohen”

Instituti i Fizikes Berthamore nuk i ka bere analizat e hekurit per te cilin Keshilli Bashkiak i Elbasanit dha alarmin se kishte radioaktivitet. Specialistet e tij shprehen se nuk bejne analiza ne menyre vullnetare, por vetem kur u kerkohet nje gje e tille. “Ne rastin konkret, edhe pse po behen tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.755Z

Rama: Analiza e Topallit, e ngjashme me ato të kooperativave

Share Edi Rama, kryetari i Partisë Socialiste ka reaguar mbi analizën vjetore të kryetares së Kuvendit, e cila deklaroi se gjatë vitit 2011 janë miratuar mbi 450 ligje. Kreu i PS-së në rrjetin social Twitter shkruan se Topalli në këtë mënyrë e konsideron numrin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.434Z

Humbja e bastioneve, Berisha: Analiza do fillojë nga kryetari

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar furtunë në strukturat e PD-së, pas humbjes së dukshme të disa prej bastioneve demokratike. I pyetur pikërisht për këtë çështje, duke marrë si referencë dy bastione, Kavajën dhe Laçin, Berisha ka deklaruar se analiza do të jetë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama