Rezultate te kerkimit per termin: +Ankara

Total: 2642
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.709Z

Firmoset sot projekti NABUKO

Perfaqesues te Turqise, Bullgarise, Rumanise, Hungarise dhe Austrise firmosin sot ne Ankara projektin per ndertimin e gazsjellesit Nabuko i cili do te transportoje gazin nga deti Kaspik per ne Europe pa kaluar nga Rusia.Projekti qe do te kushtoje 7.9 miliarde euro mbeshtetet financiarisht nga Komis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.279Z

Tragjedia në det, veniten shpresat për 8 marinarët e zhdukur

Lajmi i ndërprerjes së kërkimeve u konfirmua për "Start" edhe nga prefekti i Durrësit, Genci Alizoti, i cili theksoi se fatkeqësisht nuk ka më shpresa për gjetjen gjallë të tetë marinarëve turq që ndodheshin në anije. Nga ngjarja e mbrëmshme, vetëm dy persona kanë mundur të mbijeto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.477Z

Turqia feston 93-vjetorin e Republikës

Me rastin e 93 vjetorit të shpalljes së Republikës së Turqisë, zyrtarët e lartë shtetërorë të kryesuar nga Presidenti Recep Tayyip Erdoan vizituan Mauzoleun e Ataturkut në Ankara, ku vendosën kurora lulesh, raporton Anadolu Agency. Delegacioni i kryesuar nga Presidenti Erdoan dhe i përb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.126Z

Rekord papunësie në Turqi

Ankara - Kriza ekonomike globale ka prekur ndjeshëm Turqinë. Papunësia në këtë vend ka shënuar shifra rekord krahasuar me vitin 2007. Sipas mediave turke publikojnë të dhëna nga Instituti Statistikor Turk, ku theksohet se papunësia tashmë ka arritur nivelet 13.6 për qind. Papunësia n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.328Z

Curri debuton me barazim

Ankara, 16 gusht - Mbrojtësi kosovar Debatik Curri ka debutuar me barazim në Superligën turke. Skuadra e Currit, Gençlerbirligi të shtunën mbrëma në javën e parë barazoi pa gola si mysafir me Eskisehirsporin. Curri luajti tërë ndeshjen për Gençlerbirligin. Titullar te kjo skuadër isht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.546Z

Oketa takon ministrin turk të Mbrojtjes Gonul, mirënjohje për NATO-n

Ankara, 16 Korrik NOA - Ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa zhvilloi një vizitë zyrtare dy ditore në Turqi me ftesë të homologut të tij turk z. Mehmet Vecdi Gonul. Ministrit Oketa iu bë një pritje e veçantë nga Ministri Gonul. Gjatë këtij takimi, dy ministrat e Mbrojtjes biseduan mbi z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.314Z

Obama: SHBA nuk është në luftë me Islamin

Ankara -Presidenti amerikan, Barack Obama në fjalimin e sotëm para parlamentit turk deklaroi se SHBA-ja nuk ishte në luftë me Islamin. Obama po përpiqet në përmirësimin e marrëdhënieve me botën myslimane, të cilat pas 11 shtatorit të vitit 2001 janë tensionuar së tepërmi. "Dua ta th

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama