Rezultate te kerkimit per termin: +Ankara

Total: 2642
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.027Z

Shpërthimi në Ankara: 71 studentët shqiptarë janë mirë

Ministrja e Mbrojtjes ka reaguar në Facebook lidhur me lajmin e një shpërthimi të rëndë në Ankara të Turqisë, që iu ka marrë jetën 28 personave. "Lajm i tmerrshëm sulmi terrorist ndaj personelit ushtarak në Ankara. Lajmi i mirë është që asnjë nga 71 studentët shqiptarë në akad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.437Z

Jahjaga: E tronditur nga sulmi terrorist në Ankara

E para e shtetit, Atifete Jahjaga, ka reaguar ndaj sulmit të sotëm në Ankara të Turqisë. "E tronditur nga sulmi terrorist në Ankara. Ngushëllime familjeve te viktimave dhe qytetarëve të Turqisë", ka shkruar Jahjaga. Raportohet se ka shuar në 33 numri i të vdekurve nga shpërthimi. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.403Z

Misioni i vështirë i Merkelit në Ankara

Kancelarja gjermane Angela Merkel për herë të dytë bisedon të hënën (08.02) në Ankara për zgjidhjen e krizës së refugjatëve. Turqia shihet si një vend kyç në zbutjen e valës së refugjatëve drejt Europës. Vetëm para tre javësh Merkel bisedoi në Berlin me kryeministrin turk, Davu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.091Z

Sulmet terroriste në Ankara, politika shqiptare mesazhe ngushëllimi qeverisë turke

Pas reagimit të Ministrisë së Jashtme shqiptare, edhe përfaqësues të partive politike në vendin tonë kanë reaguar ndaj sulmit terrorist në Ankara, ku mbetën të vrarë rreth 90 persona duke dërguar mesazhe ngushëllimi në adresë të qeverisë turke. Kreu i PD, Lulzim Basha Në emër t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.782Z

Mimi Kodheli shkarkon atasheun ushtarak në Ankara, pas një incidenti

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka shkarkuar nga detyrua atasheun ushtarak në Ankara, Razije Mehmeti. Shtabi i Përgjithshëm i FA-ve është informuar nga autoritetet shqiptare në rrugë diplomatike, për një ngjarje të papëlqyeshme të një familjari të atasheut ushtarak të Shqipë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.097Z

FOTOT/ Pamjet tronditëse në Ankara, shkon në 97 numri i viktimave

KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Janë 97 personat që kanë humbur jetën në sulmet e djeshme në Ankara. Pas shpërthimit të dy bombave bilanci flet për 97 të vdekur dhe 48 të plagosur në gjendje të rëndë. Gjithsej numri i të plagosurve ka shkuar në 246. 62 persona humbën jetën në moment

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.051Z

Arrestohet profesori shqiptar në Ankara, akuzohet si gulenist

Marjus Hoxha, 30 vjeç, ligjërues në Universitetin Zirve, është arrestuar mbrëmë në Ankara, nën akuzat se ka bindje guleniste (mbështetës i klerikut që jeton në SHBA, Fethullah Gulen), pra është anti­regjimit të presidentit Recep Tayyip Erdogan. Familjarët e tij thonë për "Telegr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama