Rezultate te kerkimit per termin: +Antart

Total: 330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Topi dekreton antart e Gjykats s Lart

Presidenti i Republiks Bamir Topi ka dekretuar pes emrat e tjer, q nse do t miratohet nga Kuvendi, do t jen antart m t rinj t Gjykats s Lart. Ndr emrat e przgjedhur nga kreu i shtetit, jan Aleksandr Muskaj Arjana Fullanin, Andi elikun, Evelina Qirjaku, Malindja Andrea si dhe Guxim Zenelaj. Pes emr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Dekretet e Topit te "Ligjet"

Komisioni i Ligjeve vendosi sot q dekretet e presidentit Bamir Topi pr 5 antart e Gjykats s Lart t diskutohen me dyer t hapura. Pas votimit, me 9 vota pro dhe 8 kundr fitoi versioni procedurial i opozits q krkoi nj proces transparent. Ndr deputett e djatht, republikani Arjan Madhi abstenoi ndrsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

N Kuvend dekretet dhe imuniteti i Mediut

N seancn plenare t pasdites deputett e Kuvendit t Shqipris krahas imunitetit t ish-Ministrit t Mbrojtjes Fatmir Mediu, do t votojn edhe dekretet e presidentit Bamir Topi pr antart e Gjykats s Lart. Gjitha sht vendosur n konferencn e kryetarve n Kuvend. Kreu i Grupit Kuvendor Demokrat, Astrit Pat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.406Z

Betohen dy anëtarët e rinj të Kushtetueses

Dy antart e rinj t Gjykats Kushtetuese Altina Xhoxhaj dhe Bashkim Dedja bn sot betimin prpara Presidentit t Republiks Bamir Topi. N ceremonin zyrtare merrte pjese dhe Kryetari i Gjykats Kushtetuese Vladimir Kristo dhe t tjer antar t ktij institucioni. Pas ekzekutimit t himnit kombtar dhe leximit t f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Mbështetja financiare për policët e vrarë, Siguria zgjeron përfituesit

Familjet e punonjsve t vrar t Forcave t Armatosura, Policis s Burgjeve dhe t Shrbimit Informativ Shtetror do t prfitojn mbshtetje financiare ashtu si edhe ata t Policis s Shtetit, t Gards s Republiks, t Shrbimit t Kontrollit t Brendshm dhe t Policis s Mbrojtjes nga Zjarri dhe t S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Qendra e Tirans n KRTT

Antart e Kshillit t Rregullimit t Territorit t Tirans jan njohur sot nga afr me projektin e studios vbelge q javn e kaluar fitoi konkursin pr sistemin e qendrs s kryeqytetit. Antart u njohn me t gjitha detajet e nevojshme ndrkoh q pr dhnien e startit t punimeve do t duhet nj tjetr mbledhje pr t vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Topi-partive politike: Jepni sugjerime pr antart

Presidenti i Republiks Bamir Topi u ka drguar nj letr t gjitha partive parlamentare n vend, duke iu krkuar sugjerime lidhur me przgjedhjen e kandidaturave pr antar t Gjykats s Lart. Partit politike kan t drejt t paraqesin sugjerimet e tyre pran grupit t puns, deri me dat 30 qershor. N prfundim t g

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama